Kradzież z włamaniem w Åhléns: Policja poszukuje czarnego Audi

Data:

Dziś rano centrum handlowe Vällingby w Sztokholmie stało się miejscem spektakularnej kradzieży. Sklep Åhléns został zaatakowany przez grupę sprawców, którzy używając jednego samochodu, wjechali w jego drzwi, a następnie załadowali skradzione towary do drugiego pojazdu. Policja intensywnie poszukuje czarnego Audi hatchback, które posłużyło do przewozu łupów. „Samochód ten jest łatwo rozpoznawalny, gdyż brakuje mu tylnej szyby”, informuje Mikael Pettersson, oficer RLC w sztokholmskiej policji. Władze apelują o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do złapania sprawców.

Wczesnym rankiem, tuż przed godziną 4:30, sklep Åhléns w centrum Vällingby stał się miejscem kradzieży z włamaniem. Firma ochroniarska, która monitoruje obiekt, natychmiast zaalarmowała policję po zauważeniu niepokojącej aktywności.

Przybyłe na miejsce służby stwierdziły, że stary Saab wjechał w szklaną ścianę sklepu, umożliwiając co najmniej trzem sprawcom dostęp do wnętrza. „Załadowali oni duże torby skradzionymi towarami i wynieśli je ze sklepu. Wygląda na to, że część towarów pochodzi z działu perfum, ale jest jeszcze za wcześnie, by określić ich wartość”, informuje Mikael Pettersson, przedstawiciel sztokholmskiej policji.

Według wstępnych ustaleń, skradzione towary zostały załadowane do czarnego Audi kombi, które wyróżnia się brakiem tylnej szyby. Policja apeluje do świadków: „Jeśli ktoś widział ten samochód, proszony jest o kontakt”.

W trakcie poszukiwań pojazdu, funkcjonariusze natknęli się na inny samochód w okolicy. „Kiedy sprawdzamy kierowcę i pasażera, wydają się być wyraźnie zestresowani i uciekają przed nami. Następnie aresztowaliśmy ich za udział we włamaniu”, dodaje Pettersson.

Władze wszczęły wstępne dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem. Policja prosi o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia sprawy.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...