Kradzież z włamaniem w Åhléns: Policja poszukuje czarnego Audi

Data:

Dziś rano centrum handlowe Vällingby w Sztokholmie stało się miejscem spektakularnej kradzieży. Sklep Åhléns został zaatakowany przez grupę sprawców, którzy używając jednego samochodu, wjechali w jego drzwi, a następnie załadowali skradzione towary do drugiego pojazdu. Policja intensywnie poszukuje czarnego Audi hatchback, które posłużyło do przewozu łupów. „Samochód ten jest łatwo rozpoznawalny, gdyż brakuje mu tylnej szyby”, informuje Mikael Pettersson, oficer RLC w sztokholmskiej policji. Władze apelują o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do złapania sprawców.

Wczesnym rankiem, tuż przed godziną 4:30, sklep Åhléns w centrum Vällingby stał się miejscem kradzieży z włamaniem. Firma ochroniarska, która monitoruje obiekt, natychmiast zaalarmowała policję po zauważeniu niepokojącej aktywności.

Przybyłe na miejsce służby stwierdziły, że stary Saab wjechał w szklaną ścianę sklepu, umożliwiając co najmniej trzem sprawcom dostęp do wnętrza. „Załadowali oni duże torby skradzionymi towarami i wynieśli je ze sklepu. Wygląda na to, że część towarów pochodzi z działu perfum, ale jest jeszcze za wcześnie, by określić ich wartość”, informuje Mikael Pettersson, przedstawiciel sztokholmskiej policji.

Według wstępnych ustaleń, skradzione towary zostały załadowane do czarnego Audi kombi, które wyróżnia się brakiem tylnej szyby. Policja apeluje do świadków: „Jeśli ktoś widział ten samochód, proszony jest o kontakt”.

W trakcie poszukiwań pojazdu, funkcjonariusze natknęli się na inny samochód w okolicy. „Kiedy sprawdzamy kierowcę i pasażera, wydają się być wyraźnie zestresowani i uciekają przed nami. Następnie aresztowaliśmy ich za udział we włamaniu”, dodaje Pettersson.

Władze wszczęły wstępne dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem. Policja prosi o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia sprawy.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Wizz Air rozpoczyna działalność na lotnisku Arlanda – może to być poważny cios dla Skavsty.

Europejska tania linia lotnicza Wizz Air kontynuuje ekspansję i teraz celuje w największe szwedzkie lotnisko. Od 31 października...

Trzy osoby ranne w eksplozji w bloku mieszkalnym

Trzy dorosłe osoby zostały ranne w wyniku eksplozji w budynku mieszkalnym w dzielnicy Hässelby w zachodniej części Sztokholmu.Detonacja...

Biuro paszportowe Arlanda zostaje zamknięte

Zmiany w Wydawaniu Paszportów Tymczasowych na Lotnisku Arlanda Podróżujący z lotniska Arlanda w Sztokholmie powinni pilnie sprawdzić ważność swoich...

Pożar w Bredäng: 12 osób hospitalizowanych

W niedzielną noc mieszkańcy Bredäng w południowo-zachodniej części Sztokholmu doświadczyli przerażającego zdarzenia. W jednym z siedmiopiętrowych bloków mieszkalnych...