Akcja protestacyjna na lotnisku Bromma: Prywatne samoloty pokryte farbą

Data:

Policja aresztowała 17 osób pod zarzutem sabotażu lotniska po akcji klimatycznej na lotnisku Bromma w Sztokholmie. Według Swedavia, lot karetki pogotowia musiał wylądować na lotnisku Arlanda.

W niedzielę rano lotnisko Bromma w Sztokholmie stało się miejscem niecodziennej akcji protestacyjnej. Grupa aktywistów klimatycznych wtargnęła na teren lotniska, gdzie rozpyliła czerwoną farbą kilka prywatnych samolotów. W odpowiedzi na to działanie, policja aresztowała kilka osób.

Nie jest jeszcze jasne, jak dokładnie protestujący dostali się na teren lotniska. W komunikacie prasowym aktywiści wyjaśnili, że ich działanie ma na celu zwrócenie uwagi na negatywny wpływ prywatnych samolotów na środowisko i wzywają do ich zakazu.

Robert Pletzin, rzecznik prasowy Swedavii, zapewnił, że mimo protestu regularne loty nie były zakłócone. Niemniej jednak, jeden z lotów karetki pogotowia musiał zmienić swoją trasę i zamiast lądować na Brommie, skierował się na lotnisko Arlanda.

Akcja ta jest częścią globalnej kampanii, mającej na celu zwrócenie uwagi na problem zmian klimatycznych i konieczność podjęcia działań w celu ich zahamowania. Aktywiści podkreślają, że prywatne odrzutowce są jednym z głównych źródeł emisji CO2 w sektorze transportu lotniczego.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...