Alarm w Nacka Forum: Mężczyźni z nożem podczas transmisji na żywo

Data:

Dziś popołudniu centrum handlowe Nacka Forum pod Sztokholmem stało się miejscem zaniepokojenia publicznego, gdy dwóch mężczyzn, jeden uzbrojony w nóż, rozpoczęło transmisję na żywo na TikTok. Policja została powiadomiona o incydencie o godzinie 16.40, po tym jak kilka osób zgłosiło, że mężczyźni chodzą z nożem po centrum handlowym.

Na miejsce szybko przybyły służby, które zlokalizowały i zatrzymały obu mężczyzn. Jeden z nich, w wieku 30 lat, został zatrzymany pod zarzutem upojenia alkoholowego oraz jest podejrzany o poważne przestępstwo posiadania noża. Policja podjęła działania mające na celu wyjaśnienie motywów ich działania oraz okoliczności związane z przynoszeniem niebezpiecznych narzędzi do miejsca publicznego.

Nie jest jasne, jaki był cel transmisji na żywo prowadzonej przez mężczyzn, którzy wybrali popularną platformę mediów społecznościowych TikTok jako medium swojego występu. Widzowie transmisji, zaniepokojeni zachowaniem mężczyzn, niezwłocznie powiadomili policję, co przyczyniło się do szybkiej interwencji.

Ponadto, z raportów wynika, że mężczyźni mieli chodzić między sklepami, w jednym z nich rzekomo dokonując aktu wandalizmu poprzez zniszczenie paczki. Jednakże, tylko 30-letni mężczyzna jest obecnie podejrzany o poważne wykroczenie przeciwko prawu dotyczącemu noży. Jest on już znany policji z wcześniejszych incydentów.

30-latek będzie teraz musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące swojego zachowania podczas przesłuchania. Drugi mężczyzna, w wieku 25 lat, choć był obecny podczas incydentu, nie jest podejrzany o popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa.

Policja apeluje do wszystkich świadków zdarzenia oraz osób, które mogą posiadać dodatkowe informacje o incydencie, o kontakt. Sprawa jest nadal badana, a służby chcą wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Podejrzana niebezpieczna substancja w Kungsholmen: Akcja służb ratunkowych

Wczesnym rankiem dzielnica Kungsholmen w Sztokholmie stała się miejscem intensywnej akcji policyjnej i ratunkowej po zgłoszeniu obecności podejrzanej...

Blokady w Täby – Roslagsbanan odwołany po znalezieniu podejrzanego przedmiotu

W sobotę rano policja otoczyła kordonem obszar w Roslags-Näsby, w Täby na północ od Sztokholmu, po znalezieniu podejrzanego...

Utrudnienia w transporcie publicznym w Sztokholmie podczas wakacji

Lato i wakacje przynoszą ze sobą istotne zmiany w funkcjonowaniu systemu transportu publicznego w Sztokholmie. Od 21 czerwca...

SL w obliczu kryzysu finansowego: deficyt budżetowy i groźba dalszych cięć

Sztokholmska Administracja Transportu (SL) staje przed poważnym kryzysem finansowym, z prognozowanym deficytem budżetowym w wysokości 1,3 miliarda koron...