Blokady w Täby – Roslagsbanan odwołany po znalezieniu podejrzanego przedmiotu

Data:

W sobotę rano policja otoczyła kordonem obszar w Roslags-Näsby, w Täby na północ od Sztokholmu, po znalezieniu podejrzanego niebezpiecznego przedmiotu. Oddział saperów został natychmiast wezwany do zbadania obiektu. Helena Boström Thomas z policji w Sztokholmie potwierdziła, że przedmiot został „zneutralizowany na miejscu” około wpół do dziewiątej rano.

Policja została wezwana do Roslags-Näsby tuż przed wpół do szóstej rano, aby sprawdzić podejrzany obiekt, który według informacji podanych przez Aftonbladet okazał się być granatem ręcznym znalezionym przed sklepem.

  • „Przedmiot został znaleziony wewnątrz sklepu lub pomieszczeń biznesowych,” powiedziała Boström Thomas.

Na szczęście, w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, jak podała policja na swojej stronie internetowej.

Granat ręczny kilka stacji dalej

W związku z incydentem wszczęto wstępne dochodzenie w sprawie podejrzenia usiłowania dokonania przestępstwa. Zaledwie tydzień wcześniej, podobny przypadek miał miejsce kilka stacji dalej, w Hägernäs, gdzie również znaleziono granat ręczny.

  • „Jest zbyt wcześnie, aby mówić o związku między tymi incydentami. Najpierw musimy ustalić, czym dokładnie jest ten przedmiot,” wyjaśniła Boström Thomas dla SVT.

Gigantyczne kordony

Mieszkańcy obszaru objętego kordonem nie mogli opuścić swoich domów w godzinach porannych.

  • „Nie chodzi o to, że ewakuujemy ludzi, ale jeśli mieszkasz wewnątrz kordonu, możesz mieć trudności z wyjściem,” dodała Boström Thomas.

Zakłócenia w ruchu Roslagsbanan

Znalezisko miało wpływ na kursowanie Roslagsbanan. SL na swojej stronie internetowej poinformowało o odwołaniu odjazdów na trasach Sztokholm Wschód – Tibble i Enebyberg – centrum Täby od godziny 06:30. Przewoźnik ostrzegł, że może to wpłynąć na więcej odjazdów i w związku z tym zamówiono autobusy zastępcze.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Podejrzana niebezpieczna substancja w Kungsholmen: Akcja służb ratunkowych

Wczesnym rankiem dzielnica Kungsholmen w Sztokholmie stała się miejscem intensywnej akcji policyjnej i ratunkowej po zgłoszeniu obecności podejrzanej...

Utrudnienia w transporcie publicznym w Sztokholmie podczas wakacji

Lato i wakacje przynoszą ze sobą istotne zmiany w funkcjonowaniu systemu transportu publicznego w Sztokholmie. Od 21 czerwca...

SL w obliczu kryzysu finansowego: deficyt budżetowy i groźba dalszych cięć

Sztokholmska Administracja Transportu (SL) staje przed poważnym kryzysem finansowym, z prognozowanym deficytem budżetowym w wysokości 1,3 miliarda koron...

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...