Duży pożar w budynku mieszkalnym w Sztokholmie

Data:

W Vasastan w centrum Sztokholmu wybuchł pożar w domu wielorodzinnym. Co najmniej dziesięć osób trafiło do szpitala.

Na miejscu zdarzenia służby ratunkowe prowadzą szeroko zakrojoną akcję. „Rozmieściliśmy wszystkie dostępne jednostki.” – powiedział Henrik Gynnersjö, naczelnik w Sztokholmskiej Straży Pożarnej.

Alarm o pożarze, który wybuchł w mieszkaniu na parterze, pojawił się o godzinie 14:30 w niedzielę. Około godziny później został ugaszony, ale personel ratunkowy wciąż jest na miejscu zdarzenia. Policja wstępnie poinformowała, że ​​dwie osoby zostały ranne. Później liczba ta została zaktualizowana do pięciu rannych. 

„Przeszukaliśmy piwnicę i teraz przeszukujemy mieszkania, aby upewnić się, że w pomieszczeniach dotkniętych dymem nie pozostały żadne osoby.” – powiedział Henrik Gynnersjö.

Kilkanaście osób zostało ewakuowanych, a inni sami przygotowali sobie drogę do wyjścia. Według służb ratowniczych, pożarem objętych jest w sumie od 40 do 50 mieszkań. W działania zaangażowane są liczne patrole policyjne. „Otoczyliśmy kordonem kilka bloków wokół Vanadislunden, aby służby ratownicze mogły spokojnie pracować.” – powiedziała policyjna rzecznik prasowa Carina Skagerlind.

Policja wszczęła wstępne śledztwo w sprawie podejrzenia o rażące zaniedbanie i ciężkie uszkodzenie ciała. Eksperci kryminalistyki zbadają miejsce zdarzenia, gdy tylko będzie to technicznie możliwe.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Czterech mężczyzn aresztowanych w związku z wybuchami w Sztokholmie

W czwartek po południu aresztowano czterech mężczyzn w wieku od 17 do 30 lat pod zarzutem posiadania materiałów...

Strzelanie w Södertälje

W nocy padło kilka strzałów w stronę drzwi mieszkania na Storgatan w Södertälje. Alarm dotarł do policji o godzinie...

SJ uruchamia nocny pociąg do Berlina

SJ z dniem 31 marca przedłuża nocne połączenie kolejowe Euronight z Hamburga do Berlina, podaje spółka kolejowa w...

Tysiąc nowych miejsc pracy wraz z rozwojem lotniska Arlanda

Rozbudowa lotniska Arlanda, z kilkoma nowymi liniami lotniczymi i wieloma nowymi firmami, które zdecydowały się na założenie działalności...