Duży pożar w szkole – strażacy hospitalizowani

Data:

Pożar, który wybuchł w szkole podstawowej Beatrice w Trångsund, na południe od Sztokholmu, przekształcił się w poważną katastrofę. Służby ratunkowe, w tym do 25 strażaków, są na miejscu od wczesnych godzin porannych, aby walczyć z żywiołem, jak donosi lokalny dziennik Expressen.

Dwóch strażaków rannych

Sytuacja na miejscu jest dramatyczna, gdyż pożar rozprzestrzenia się z ogromną prędkością. W związku z podejrzeniem podpalenia, policja rozpoczęła już dochodzenie. Wśród interweniujących, dwóch strażaków odniosło obrażenia. Zawodnicy ci zostali natychmiast przewiezieni do najbliższego szpitala, gdzie obecnie przechodzą intensywne leczenie. Mają urazy szyi i dłoni, a ich stan na tę chwilę pozostaje niepewny.

Budynek spłonie

Jak informuje Anders Sessler, oficer dyżurny służb ratunkowych, budynek szkoły jest obecnie pozostawiony swojemu losowi pod ścisłym nadzorem straży pożarnej, ponieważ nie ma ryzyka, że ogień rozprzestrzeni się na sąsiednie obiekty. „Budynek spłonie” – te słowa oddają bezsilność wobec siły żywiołu, który pochłonął historyczną konstrukcję szkoły.

Pracowita noc dla służb

Noc była niezwykle trudna dla służb ratunkowych w stolicy. Oprócz pożaru szkoły w Trångsund, policja w Södertälje zajmuje się podejrzeniem obecności niebezpiecznego przedmiotu w jednym z domów szeregowych. Cała nieruchomość została odgrodzona, a narodowy oddział saperów został wezwany do zbadania sytuacji przed rozpoczęciem pracy przez ekspertów kryminalistycznych.

Inne incydenty w regionie

Jednocześnie, w Järfälla w Jakobsbergu doszło do brutalnego napadu. Mężczyzna został tam okradziony i uderzony kamieniem w twarz. Na szczęście, nie było potrzeby interwencji karetki pogotowia. Sprawcy napadu są poszukiwani, jednak do tej pory nikt nie został zatrzymany. Policja wszczęła wstępne dochodzenie w tej sprawie.

Policja i straż pożarna apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności i unikanie zbliżania się do miejsc, gdzie trwają akcje ratunkowe.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...