Kilka ciężarówek w wypadku – E4 zamknięta w pobliżu Rosersberg

Data:

Autostrada E4 została zamknięta w kierunku południowym na węźle Rosersberg w Sigtuna, na północ od Sztokholmu, po wypadku z udziałem kilku ciężarówek.

„Ma to duży wpływ na ruch, ponieważ jest całkowicie zamknięta.” – powiedział Per Fahlström, rzecznik policji w regionie Sztokholmu. Jedna osoba została zabrana do szpitala przez helikopter pogotowia ratunkowego.

Trzy ciężarówki brały udział w wypadku, który miał miejsce krótko po godzinie 10.30. – „Mamy zderzenie tylne i jeden, który przekoziołkował i również brał udział w wypadku.” – powiedziała Josefin Lindblom, operator dowodzenia w służbach ratowniczych i kontynuuje:

„Jest całkowity zastój. Ciężarówki stoją obok siebie. Jedna osoba została zabrana do szpitala przez helikopter pogotowia ratunkowego. Nie wiadomo, jakie ma obrażenia.”

W związku z prowadzonymi pracami ratowniczymi droga jest zamknięta. Co najmniej jedna z ciężarówek będzie musiała zostać odholowana z miejsca zdarzenia – podają służby ratunkowe.

Policja jest na miejscu zdarzenia, aby pomóc w zarządzaniu ruchem. Pojazdy jadące z północy są kierowane na zjazd Rosersberg. Korki są bardzo długie liczące kilka kilometrów, donosi radio P4.

Nie ma prognozy, kiedy ruch zostanie ponownie otwarty. Policja wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie rażącego zaniedbania w ruchu drogowym i spowodowania obrażeń ciała.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Ryanair rozszerza ofertę z Sztokholmu dodając nowe trasy

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozszerzenie swojej oferty lotów z lotniska Arlanda w Sztokholmie, wprowadzając nowe połączenia do Wilna...

Odwrót trendu: Sztokholm odzyskuje popularność po pandemii

Stolica Szwecji, odnotowuje pozytywną zmianę w trendach migracyjnych, odwracając tendencję ostatnich lat, kiedy to więcej osób opuszczało region...

Mieszkania na lotnisku Bromma mogą kosztować Sztokholm miliardy

W ostatnim oświadczeniu, które zaszokowało wielu mieszkańców i interesariuszy, Karin Wanngård, pełniąca rolę komisarza ds. finansów, poinformowała o...

Fala pożarów wstrząsa Sztokholmem: Seria zdarzeń pogarsza sytuację bezpieczeństwa

W późnych godzinach wieczornych i nocnych Sztokholm zmagał się z serią poważnych pożarów, które wywołały niepokój wśród mieszkańców...