Kilka osób aresztowanych w związku z wybuchem w Grimsta

Data:

W związku z silnym wybuchem w Grimsta w północno-zachodnim Sztokholmie aresztowane są cztery osoby. Brama budynku została całkowicie zniszczona. Kolejna osoba zostaje aresztowana w związku z wybuchem w Bagarmossen.

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie publicznego zniszczenia po eksplozji w Grimsta w poniedziałek nad ranem. W związku ze zdarzeniem zatrzymano, a następnie aresztowano cztery osoby pod zarzutem popełnienia różnych przestępstw.

„Nie wnikamy w to, o jakie przestępstwa są podejrzani. Jest zbyt wcześnie, by to stwierdzić. Są to jednak przestępstwa związane z detonacjami. Nie wykluczamy też, że w sprawę zamieszane są dodatkowe osoby.” – poinformował rzecznik policji Daniel Wikdahl.

Eksplozja, która nastąpiła przy wejściu do budynku, rozbiła kilka okien. „To był niezwykle silny wybuch, który spowodował rozległe uszkodzenia wejścia i jest badany jako publiczne zniszczenie.” – powiedziałą rzecznik policji Ola Österling.

Pod adresem w w którym dokonano detonacji mieszka były skazaniec, ale policja nie chce komentować, czy to on mógł być celem. Policja nie wyklucza, że wybuch w Grimsta może mieć związek z zabójstwem 20-letniego mężczyzny w pobliskim centrum Vällingby w noc sylwestrową. „Możliwe, że tak właśnie jest i jest to jedna z hipotez, którym się przyglądamy, ale na tym etapie jest zbyt wcześnie, aby to stwierdzić. Ale oczywiście przyjrzymy się temu.” – dodała Österling.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...