Kilka osób aresztowanych w związku z wybuchem w Grimsta

Data:

W związku z silnym wybuchem w Grimsta w północno-zachodnim Sztokholmie aresztowane są cztery osoby. Brama budynku została całkowicie zniszczona. Kolejna osoba zostaje aresztowana w związku z wybuchem w Bagarmossen.

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie publicznego zniszczenia po eksplozji w Grimsta w poniedziałek nad ranem. W związku ze zdarzeniem zatrzymano, a następnie aresztowano cztery osoby pod zarzutem popełnienia różnych przestępstw.

„Nie wnikamy w to, o jakie przestępstwa są podejrzani. Jest zbyt wcześnie, by to stwierdzić. Są to jednak przestępstwa związane z detonacjami. Nie wykluczamy też, że w sprawę zamieszane są dodatkowe osoby.” – poinformował rzecznik policji Daniel Wikdahl.

Eksplozja, która nastąpiła przy wejściu do budynku, rozbiła kilka okien. „To był niezwykle silny wybuch, który spowodował rozległe uszkodzenia wejścia i jest badany jako publiczne zniszczenie.” – powiedziałą rzecznik policji Ola Österling.

Pod adresem w w którym dokonano detonacji mieszka były skazaniec, ale policja nie chce komentować, czy to on mógł być celem. Policja nie wyklucza, że wybuch w Grimsta może mieć związek z zabójstwem 20-letniego mężczyzny w pobliskim centrum Vällingby w noc sylwestrową. „Możliwe, że tak właśnie jest i jest to jedna z hipotez, którym się przyglądamy, ale na tym etapie jest zbyt wcześnie, aby to stwierdzić. Ale oczywiście przyjrzymy się temu.” – dodała Österling.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Czterech mężczyzn aresztowanych w związku z wybuchami w Sztokholmie

W czwartek po południu aresztowano czterech mężczyzn w wieku od 17 do 30 lat pod zarzutem posiadania materiałów...

Strzelanie w Södertälje

W nocy padło kilka strzałów w stronę drzwi mieszkania na Storgatan w Södertälje. Alarm dotarł do policji o godzinie...

SJ uruchamia nocny pociąg do Berlina

SJ z dniem 31 marca przedłuża nocne połączenie kolejowe Euronight z Hamburga do Berlina, podaje spółka kolejowa w...

Tysiąc nowych miejsc pracy wraz z rozwojem lotniska Arlanda

Rozbudowa lotniska Arlanda, z kilkoma nowymi liniami lotniczymi i wieloma nowymi firmami, które zdecydowały się na założenie działalności...