Kilka samochodów spalonych w Hammarby sjöstad

Data:

Kilka samochodów i elektrycznych skuterów zostało podpalonych w Hammarby sjöstad w Sztokholmie. „To podpalenie, widziano ludzi podpalających je” – powiedział Daniel Wikdahl z policji.

Policja otrzymała alarm o godzinie 22:35 w poniedziałek. W Hammarby sjöstad podpalono kilka samochodów i elektrycznych skuterów.

Wcześnie policja otrzymała informację, że podpalono dwa do trzech samochodów, ale dokładna liczba nie była wówczas jasna. „Ktoś podpalił kilka samochodów” – mówi Daniel Wikdahl, rzecznik prasowy sztokholmskiej policji.

Policja podejrzewa, że pożary to podpalenia – widziano jedną lub więcej osób, które je wzniecały. W związku z pożarami słyszano również huki, dodał Daniel Wikdahl.

„Wydaje się, że słyszeliśmy huk, ale niekoniecznie musi to być to, co spowodowało pożar. Może też huknąć, gdy samochód zaczyna się palić” – stwierdził policyjny rzecznik.

Incydent jest badany jako podpalenie. „Pożar został już ugaszony, a droga zostanie uprzątnięta, ponieważ z samochodów wyciekł olej,” powiedział Oscar Davila, operator zarządzający w Räddningscentral Mitt.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Samolot na lotnisku Arlanda musiał zawrócić po zderzeniu z ptakiem

Samolot pasażerski lecący do Nowego Jorku zderzył się z ptakiem krótko po starcie z Arlandy. W związku z...

Komisja wypadkowa bada wykolejony pociąg przy lotnisku Arlanda

W poniedziałek rano Szwedzka Komisja Badania Wypadków podjęła formalną decyzję o wszczęciu dochodzenia w sprawie incydentu z udziałem...

Jedna osoba poważnie ranna w pożarze mieszkania

Jedna osoba została ranna w pożarze mieszkania w Bredäng na południu Sztokholmu, donosi gazeta Aftonbladet. Alarm o pożarze w...

Przedmiot spadł z dużej wysokości – osoba poważnie ranna

Jedna osoba została poważnie ranna w wypadku w miejscu pracy w Solna. "Osoba została uderzona przez duży przedmiot, który...