Kilka samochodów spalonych w Hammarby sjöstad

Data:

Kilka samochodów i elektrycznych skuterów zostało podpalonych w Hammarby sjöstad w Sztokholmie. „To podpalenie, widziano ludzi podpalających je” – powiedział Daniel Wikdahl z policji.

Policja otrzymała alarm o godzinie 22:35 w poniedziałek. W Hammarby sjöstad podpalono kilka samochodów i elektrycznych skuterów.

Wcześnie policja otrzymała informację, że podpalono dwa do trzech samochodów, ale dokładna liczba nie była wówczas jasna. „Ktoś podpalił kilka samochodów” – mówi Daniel Wikdahl, rzecznik prasowy sztokholmskiej policji.

Policja podejrzewa, że pożary to podpalenia – widziano jedną lub więcej osób, które je wzniecały. W związku z pożarami słyszano również huki, dodał Daniel Wikdahl.

„Wydaje się, że słyszeliśmy huk, ale niekoniecznie musi to być to, co spowodowało pożar. Może też huknąć, gdy samochód zaczyna się palić” – stwierdził policyjny rzecznik.

Incydent jest badany jako podpalenie. „Pożar został już ugaszony, a droga zostanie uprzątnięta, ponieważ z samochodów wyciekł olej,” powiedział Oscar Davila, operator zarządzający w Räddningscentral Mitt.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Podejrzana niebezpieczna substancja w Kungsholmen: Akcja służb ratunkowych

Wczesnym rankiem dzielnica Kungsholmen w Sztokholmie stała się miejscem intensywnej akcji policyjnej i ratunkowej po zgłoszeniu obecności podejrzanej...

Blokady w Täby – Roslagsbanan odwołany po znalezieniu podejrzanego przedmiotu

W sobotę rano policja otoczyła kordonem obszar w Roslags-Näsby, w Täby na północ od Sztokholmu, po znalezieniu podejrzanego...

Utrudnienia w transporcie publicznym w Sztokholmie podczas wakacji

Lato i wakacje przynoszą ze sobą istotne zmiany w funkcjonowaniu systemu transportu publicznego w Sztokholmie. Od 21 czerwca...

SL w obliczu kryzysu finansowego: deficyt budżetowy i groźba dalszych cięć

Sztokholmska Administracja Transportu (SL) staje przed poważnym kryzysem finansowym, z prognozowanym deficytem budżetowym w wysokości 1,3 miliarda koron...