Mężczyzna zastrzelony w Vällingby

Data:

Mężczyzna w wieku 20 lat zmarł po strzelaninie w centrum Vällingby. Dwie kolejne osoby są leczone w szpitalu, ale nie uważa się ich za poważnie rannych.

Trzech młodych mężczyzn trafiło do szpitala, gdzie obecnie jeden z nich zmarł. Wszyscy mieli rany postrzałowe. Pozostali nie są uważani za osoby w poważnym stanie.

Policja otoczyła kordonem miejsce zbrodni, które znajduje się w pobliżu wejścia do metra w centrum miasta, i będzie przeglądać kamery w okolicy. Żadna osoba nie została aresztowana.

„Na miejscu mamy kilka różnych zasobów, w tym patrole z psami i helikopter. Teraz chodzi zarówno o odwzorowanie przebiegu wydarzeń, jak i poszukiwanie podejrzanych sprawców.” – powiedziała Helena Boström Thomas, rzecznik prasowy policji.

Policja przyjrzy się również, czy incydent ma jakikolwiek związek z ubiegłotygodniowymi aktami przemocy w rejonie Sztokholmu.

„Oczywiście szukamy powiązań z innymi zdarzeniami. Ale czy są one rzeczywiście powiązane, jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć” – dodała Helena Boström Thomas.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

KFC rozszerza swoją obecność w Szwecji otwierając się w Mall of Scandinavia

Kentucky Fried Chicken (KFC), znana amerykańska sieć fast food specjalizująca się w kurczakach, planuje znaczne rozszerzenie swojej działalności...

Region Sztokholm chce przetestować ruch nocny w pociągach podmiejskich

Region Sztokholm rozważa wprowadzenie nocnego ruchu w pociągach podmiejskich jako próbną inicjatywę, mającą na celu zaspokojenie potrzeb mieszkańców...

Sztokholm podnosi ceny parkingów o 45%: Reakcje i konsekwencje

W ostatnim czasie, Sztokholm podjął kontrowersyjną decyzję o podwyższeniu cen parkingów dla mieszkańców o 45%. Decyzja ta, motywowana...

Ewakuacja i neutralizacja niebezpiecznego przedmiotu w Kungsängen

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do szeroko zakrojonej operacji policyjnej z udziałem saperów w czteropiętrowym budynku...