Mężczyzna zastrzelony w Vällingby

Data:

Mężczyzna w wieku 20 lat zmarł po strzelaninie w centrum Vällingby. Dwie kolejne osoby są leczone w szpitalu, ale nie uważa się ich za poważnie rannych.

Trzech młodych mężczyzn trafiło do szpitala, gdzie obecnie jeden z nich zmarł. Wszyscy mieli rany postrzałowe. Pozostali nie są uważani za osoby w poważnym stanie.

Policja otoczyła kordonem miejsce zbrodni, które znajduje się w pobliżu wejścia do metra w centrum miasta, i będzie przeglądać kamery w okolicy. Żadna osoba nie została aresztowana.

„Na miejscu mamy kilka różnych zasobów, w tym patrole z psami i helikopter. Teraz chodzi zarówno o odwzorowanie przebiegu wydarzeń, jak i poszukiwanie podejrzanych sprawców.” – powiedziała Helena Boström Thomas, rzecznik prasowy policji.

Policja przyjrzy się również, czy incydent ma jakikolwiek związek z ubiegłotygodniowymi aktami przemocy w rejonie Sztokholmu.

„Oczywiście szukamy powiązań z innymi zdarzeniami. Ale czy są one rzeczywiście powiązane, jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć” – dodała Helena Boström Thomas.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Czterech mężczyzn aresztowanych w związku z wybuchami w Sztokholmie

W czwartek po południu aresztowano czterech mężczyzn w wieku od 17 do 30 lat pod zarzutem posiadania materiałów...

Strzelanie w Södertälje

W nocy padło kilka strzałów w stronę drzwi mieszkania na Storgatan w Södertälje. Alarm dotarł do policji o godzinie...

SJ uruchamia nocny pociąg do Berlina

SJ z dniem 31 marca przedłuża nocne połączenie kolejowe Euronight z Hamburga do Berlina, podaje spółka kolejowa w...

Tysiąc nowych miejsc pracy wraz z rozwojem lotniska Arlanda

Rozbudowa lotniska Arlanda, z kilkoma nowymi liniami lotniczymi i wieloma nowymi firmami, które zdecydowały się na założenie działalności...