Mężczyzna zastrzelony w Vällingby

Data:

Mężczyzna w wieku 20 lat zmarł po strzelaninie w centrum Vällingby. Dwie kolejne osoby są leczone w szpitalu, ale nie uważa się ich za poważnie rannych.

Trzech młodych mężczyzn trafiło do szpitala, gdzie obecnie jeden z nich zmarł. Wszyscy mieli rany postrzałowe. Pozostali nie są uważani za osoby w poważnym stanie.

Policja otoczyła kordonem miejsce zbrodni, które znajduje się w pobliżu wejścia do metra w centrum miasta, i będzie przeglądać kamery w okolicy. Żadna osoba nie została aresztowana.

„Na miejscu mamy kilka różnych zasobów, w tym patrole z psami i helikopter. Teraz chodzi zarówno o odwzorowanie przebiegu wydarzeń, jak i poszukiwanie podejrzanych sprawców.” – powiedziała Helena Boström Thomas, rzecznik prasowy policji.

Policja przyjrzy się również, czy incydent ma jakikolwiek związek z ubiegłotygodniowymi aktami przemocy w rejonie Sztokholmu.

„Oczywiście szukamy powiązań z innymi zdarzeniami. Ale czy są one rzeczywiście powiązane, jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć” – dodała Helena Boström Thomas.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Samolot na lotnisku Arlanda musiał zawrócić po zderzeniu z ptakiem

Samolot pasażerski lecący do Nowego Jorku zderzył się z ptakiem krótko po starcie z Arlandy. W związku z...

Komisja wypadkowa bada wykolejony pociąg przy lotnisku Arlanda

W poniedziałek rano Szwedzka Komisja Badania Wypadków podjęła formalną decyzję o wszczęciu dochodzenia w sprawie incydentu z udziałem...

Jedna osoba poważnie ranna w pożarze mieszkania

Jedna osoba została ranna w pożarze mieszkania w Bredäng na południu Sztokholmu, donosi gazeta Aftonbladet. Alarm o pożarze w...

Przedmiot spadł z dużej wysokości – osoba poważnie ranna

Jedna osoba została poważnie ranna w wypadku w miejscu pracy w Solna. "Osoba została uderzona przez duży przedmiot, który...