Miliardowy szok dla nowego terminala autobusowego w Sztokholmie

Data:

Terminal autobusowy budowany obecnie w Katarinaberget przy Slussen w Sztokholmie przebija wszystkie wcześniejsze kalkulacje finansowe. Według nowej prognozy miasta, koszt budowy terminalu wyniesie 5,7 mld SEK. To ponad dwa razy więcej niż w poprzednim szacunku z 2020 roku, kiedy to koszt budowy szacowano na 2,7 miliarda, pisze Svenska Dagbladet.

Również budowa nowego terminalu zostanie znacznie opóźniona. W 2020 r. oczekiwano, że terminal zostanie oddany do użytku w styczniu 2024 r., natomiast obecnie oczekuje się, że zostanie oddany do użytku jesienią 2025 r.

Miasto Sztokholm buduje nowy terminal autobusowy we współpracy z Zarządem Transportu Regionu Sztokholmskiego (SL), który będzie również właścicielem terminalu.

Opóźnienie terminalu autobusowego będzie miało również poważne konsekwencje dla całego gigantycznego projektu Slussen w Sztokholmie. Według wewnętrznego dokumentu uzyskanego przez SvD, cały projekt Slussen będzie opóźniony i odłożony w czasie. Oznacza to również, że Saltsjöbanan nie będzie w stanie wznowić obsługi Slussen zgodnie z planem.

Według źródeł gazety, Region Sztokholmski jest bardzo niezadowolony ze sposobu, w jaki miasto Sztokholm zarządza budową terminalu autobusowego.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...