Najwyższa podwyżka czynszów od 30 lat

Data:

Negocjacje czynszowe między przedsiębiorstwami mieszkaniowymi a stowarzyszeniem lokatorów zostały zakończone i podwyżka wyniesie średnio 4,45%.

„Jest to prawdopodobnie największy wzrost, jaki mieliśmy w ciągu 30 lat. Z drugiej strony, jest to znacznie mniej niż dziewięć procent, których od początku domagały się firmy mieszkaniowe.” powiedział Erik Elmgren, szef Stowarzyszenia Lokatorów, dla telewizji TV4.

Kwestia ta została rozstrzygnięta przez Komisję Rynku Czynszów, która w dniu dzisiejszym zatwierdziła decyzję o wielkości podwyżek czynszów dla trzech dużych przedsiębiorstw mieszkaniowych Svenska Bostäder, Familjebostäder i Stockholmshem.

„Będzie to miało poważne konsekwencje. Trzeba pamiętać, że finanse gospodarstw domowych są pod ogromną presją i podniesienie czynszu o 4,45% będzie miało duży wpływ na gospodarstwa domowe”, mówi Erik Elmgren.

Negocjacje były trudne, ale w końcu udało się osiągnąć rozsądne porozumienie, piszą firmy mieszkaniowe we wspólnym oświadczeniu.

„Wzrost czynszu jest wyższy niż w normalnym roku, ale nadal nie pokrywa wzrostu kosztów taryf, materiałów budowlanych, odsetek i bieżącego zarządzania” – powiedział Jonas Schneider, prezes Familjebostäder w komunikacie prasowym.

Podwyżka będzie obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Wizz Air rozpoczyna działalność na lotnisku Arlanda – może to być poważny cios dla Skavsty.

Europejska tania linia lotnicza Wizz Air kontynuuje ekspansję i teraz celuje w największe szwedzkie lotnisko. Od 31 października...

Trzy osoby ranne w eksplozji w bloku mieszkalnym

Trzy dorosłe osoby zostały ranne w wyniku eksplozji w budynku mieszkalnym w dzielnicy Hässelby w zachodniej części Sztokholmu.Detonacja...

Biuro paszportowe Arlanda zostaje zamknięte

Zmiany w Wydawaniu Paszportów Tymczasowych na Lotnisku Arlanda Podróżujący z lotniska Arlanda w Sztokholmie powinni pilnie sprawdzić ważność swoich...

Pożar w Bredäng: 12 osób hospitalizowanych

W niedzielną noc mieszkańcy Bredäng w południowo-zachodniej części Sztokholmu doświadczyli przerażającego zdarzenia. W jednym z siedmiopiętrowych bloków mieszkalnych...