Najwyższa podwyżka czynszów od 30 lat

Data:

Negocjacje czynszowe między przedsiębiorstwami mieszkaniowymi a stowarzyszeniem lokatorów zostały zakończone i podwyżka wyniesie średnio 4,45%.

„Jest to prawdopodobnie największy wzrost, jaki mieliśmy w ciągu 30 lat. Z drugiej strony, jest to znacznie mniej niż dziewięć procent, których od początku domagały się firmy mieszkaniowe.” powiedział Erik Elmgren, szef Stowarzyszenia Lokatorów, dla telewizji TV4.

Kwestia ta została rozstrzygnięta przez Komisję Rynku Czynszów, która w dniu dzisiejszym zatwierdziła decyzję o wielkości podwyżek czynszów dla trzech dużych przedsiębiorstw mieszkaniowych Svenska Bostäder, Familjebostäder i Stockholmshem.

„Będzie to miało poważne konsekwencje. Trzeba pamiętać, że finanse gospodarstw domowych są pod ogromną presją i podniesienie czynszu o 4,45% będzie miało duży wpływ na gospodarstwa domowe”, mówi Erik Elmgren.

Negocjacje były trudne, ale w końcu udało się osiągnąć rozsądne porozumienie, piszą firmy mieszkaniowe we wspólnym oświadczeniu.

„Wzrost czynszu jest wyższy niż w normalnym roku, ale nadal nie pokrywa wzrostu kosztów taryf, materiałów budowlanych, odsetek i bieżącego zarządzania” – powiedział Jonas Schneider, prezes Familjebostäder w komunikacie prasowym.

Podwyżka będzie obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Podejrzana niebezpieczna substancja w Kungsholmen: Akcja służb ratunkowych

Wczesnym rankiem dzielnica Kungsholmen w Sztokholmie stała się miejscem intensywnej akcji policyjnej i ratunkowej po zgłoszeniu obecności podejrzanej...

Blokady w Täby – Roslagsbanan odwołany po znalezieniu podejrzanego przedmiotu

W sobotę rano policja otoczyła kordonem obszar w Roslags-Näsby, w Täby na północ od Sztokholmu, po znalezieniu podejrzanego...

Utrudnienia w transporcie publicznym w Sztokholmie podczas wakacji

Lato i wakacje przynoszą ze sobą istotne zmiany w funkcjonowaniu systemu transportu publicznego w Sztokholmie. Od 21 czerwca...

SL w obliczu kryzysu finansowego: deficyt budżetowy i groźba dalszych cięć

Sztokholmska Administracja Transportu (SL) staje przed poważnym kryzysem finansowym, z prognozowanym deficytem budżetowym w wysokości 1,3 miliarda koron...