Najwyższa podwyżka czynszów od 30 lat

Data:

Negocjacje czynszowe między przedsiębiorstwami mieszkaniowymi a stowarzyszeniem lokatorów zostały zakończone i podwyżka wyniesie średnio 4,45%.

„Jest to prawdopodobnie największy wzrost, jaki mieliśmy w ciągu 30 lat. Z drugiej strony, jest to znacznie mniej niż dziewięć procent, których od początku domagały się firmy mieszkaniowe.” powiedział Erik Elmgren, szef Stowarzyszenia Lokatorów, dla telewizji TV4.

Kwestia ta została rozstrzygnięta przez Komisję Rynku Czynszów, która w dniu dzisiejszym zatwierdziła decyzję o wielkości podwyżek czynszów dla trzech dużych przedsiębiorstw mieszkaniowych Svenska Bostäder, Familjebostäder i Stockholmshem.

„Będzie to miało poważne konsekwencje. Trzeba pamiętać, że finanse gospodarstw domowych są pod ogromną presją i podniesienie czynszu o 4,45% będzie miało duży wpływ na gospodarstwa domowe”, mówi Erik Elmgren.

Negocjacje były trudne, ale w końcu udało się osiągnąć rozsądne porozumienie, piszą firmy mieszkaniowe we wspólnym oświadczeniu.

„Wzrost czynszu jest wyższy niż w normalnym roku, ale nadal nie pokrywa wzrostu kosztów taryf, materiałów budowlanych, odsetek i bieżącego zarządzania” – powiedział Jonas Schneider, prezes Familjebostäder w komunikacie prasowym.

Podwyżka będzie obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Atak nożownika w Upplands Väsby: Mężczyzna poważnie ranny, sprawca aresztowany

Późny wieczór w poniedziałek przyniósł przerażające chwile mieszkańcom Upplands Väsby, gdy w budynku socjalnym w dzielnicy Odenslunda doszło...

Aresztowanie na lotnisku Arlanda: rzadkie znalezisko w bagażu podróżnego

Na lotnisku Arlanda doszło do niecodziennego zatrzymania 60-letniego mężczyzny, który próbował opuścić kraj z bagażem wypełnionym sztabkami złota...

Czesław Mozil w Sztokholmie

Po sześcioletniej przerwie Czesław Mozil wraca z koncertami do Szwecji ze swoim solowym repertuarem! Tym razem obok piosenek...

Tragedia w hotelu: Czterech mężczyzn aresztowanych za gwałt

Wczoraj wieczorem w hotelu w Solnej doszło do szokującego zdarzenia. Czterech mężczyzn w wieku 20 lat zostało aresztowanych...