Niespokojna noc w Sztokholmie – Dwie eksplozje i śmierć nastolatka

Data:

W Skogås pod Sztokholmem zastrzelono nastolatka. Strzelanina miała miejsce przed restauracją w centrum Skogås.

Według kilku doniesień medialnych, zginął 15-letni chłopiec. Policja otrzymała alarm o strzelaninie o godzinie 18.00 w sobotę i na miejsce wysłano kilka patroli. Późnym wieczorem policja poinformowała, że zabito młodego chłopaka poniżej 18 roku życia. Zostało wszczęte wstępne dochodzenie w sprawie morderstwa.

Miejsce zdarzenia zostało otoczone kordonem w celu przeprowadzenia badania technicznego, a policja poszukuje osoby lub osób stojących za strzelaniną. Sprawdzono dużą liczbę osób.

W niedzielną noc na północ od Sztokholmu wysadzono dwie bramy. Oba wybuchy miały miejsce w budynkach mieszkalnych i trwa duża operacja policyjna.

Pierwszy wybuch nastąpił o godzinie 02.17 w bramie budynku wielorodzinnego w Upplands Bro, na północny zachód od Sztokholmu. „Z tego, co wiemy, nikt nie został fizycznie ranny, ale są szkody materialne w bramie.” – powiedziała Anna Westberg, rzecznik prasowy policji.

Zaledwie dwie godziny później, o 03.58, znów doszło do wybuchu, tym razem w Upplands Väsby. „Otrzymaliśmy również kilka telefonów o głośnym huku i również tutaj w bramie do budynku wielorodzinnego. Tutaj, tak jak w przypadku pierwszej detonacji, jest ona odgrodzona w oczekiwaniu na dochodzenie techniczne, a my zbieramy materiały i informacje, aby uzyskać obraz tego, co się stało.” – powiedziała Anna Westberg.

Policja wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie zniszczeń publicznych. Policja zbiera również informacje od świadków i przegląda nagrania z monitoringów.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Podejrzenie podpalenia bloku mieszkalnego

Służby ratunkowe zostały zaalarmowane w środę wieczorem do pożaru w bloku mieszkalnym w Akalla w północno-zachodnim Sztokholmie. "Doszło do...

Mężczyzna znaleziony z ranami kłutymi na peronie metra

Mężczyzna z ranami kłutymi został znaleziony na peronie na stacji metra Skärmarbrink w południowym Sztokholmie. Mężczyzna został ugodzony...

Mężczyzna postrzelony przez policję w Botkyrka

Mężczyzna został ranny po tym, jak policja oddała do niego strzały podczas akcji w Alby, w gminie Botkyrka. "Społeczeństwo...

Mieszkańcy Sztokholmu są zdrowsi – chodź są duże różnice

Mieszkańcy Sztokholmu żyją dłużej, spada liczba palaczy i mniej osób umiera na zawały serca, udary i nowotwory. Jednak...