Niespokojna noc w Sztokholmie – Dwie eksplozje i śmierć nastolatka

Data:

W Skogås pod Sztokholmem zastrzelono nastolatka. Strzelanina miała miejsce przed restauracją w centrum Skogås.

Według kilku doniesień medialnych, zginął 15-letni chłopiec. Policja otrzymała alarm o strzelaninie o godzinie 18.00 w sobotę i na miejsce wysłano kilka patroli. Późnym wieczorem policja poinformowała, że zabito młodego chłopaka poniżej 18 roku życia. Zostało wszczęte wstępne dochodzenie w sprawie morderstwa.

Miejsce zdarzenia zostało otoczone kordonem w celu przeprowadzenia badania technicznego, a policja poszukuje osoby lub osób stojących za strzelaniną. Sprawdzono dużą liczbę osób.

W niedzielną noc na północ od Sztokholmu wysadzono dwie bramy. Oba wybuchy miały miejsce w budynkach mieszkalnych i trwa duża operacja policyjna.

Pierwszy wybuch nastąpił o godzinie 02.17 w bramie budynku wielorodzinnego w Upplands Bro, na północny zachód od Sztokholmu. „Z tego, co wiemy, nikt nie został fizycznie ranny, ale są szkody materialne w bramie.” – powiedziała Anna Westberg, rzecznik prasowy policji.

Zaledwie dwie godziny później, o 03.58, znów doszło do wybuchu, tym razem w Upplands Väsby. „Otrzymaliśmy również kilka telefonów o głośnym huku i również tutaj w bramie do budynku wielorodzinnego. Tutaj, tak jak w przypadku pierwszej detonacji, jest ona odgrodzona w oczekiwaniu na dochodzenie techniczne, a my zbieramy materiały i informacje, aby uzyskać obraz tego, co się stało.” – powiedziała Anna Westberg.

Policja wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie zniszczeń publicznych. Policja zbiera również informacje od świadków i przegląda nagrania z monitoringów.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Ryanair rozszerza ofertę z Sztokholmu dodając nowe trasy

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozszerzenie swojej oferty lotów z lotniska Arlanda w Sztokholmie, wprowadzając nowe połączenia do Wilna...

Odwrót trendu: Sztokholm odzyskuje popularność po pandemii

Stolica Szwecji, odnotowuje pozytywną zmianę w trendach migracyjnych, odwracając tendencję ostatnich lat, kiedy to więcej osób opuszczało region...

Mieszkania na lotnisku Bromma mogą kosztować Sztokholm miliardy

W ostatnim oświadczeniu, które zaszokowało wielu mieszkańców i interesariuszy, Karin Wanngård, pełniąca rolę komisarza ds. finansów, poinformowała o...

Fala pożarów wstrząsa Sztokholmem: Seria zdarzeń pogarsza sytuację bezpieczeństwa

W późnych godzinach wieczornych i nocnych Sztokholm zmagał się z serią poważnych pożarów, które wywołały niepokój wśród mieszkańców...