Pożar w Bredäng: 12 osób hospitalizowanych

Data:

W niedzielną noc mieszkańcy Bredäng w południowo-zachodniej części Sztokholmu doświadczyli przerażającego zdarzenia. W jednym z siedmiopiętrowych bloków mieszkalnych wybuchł pożar, który szybko się rozprzestrzeniał, zmuszając ludzi do ewakuacji.

O godzinie 1:30 służby ratunkowe otrzymały sygnał o zagrożeniu i natychmiast ruszyły na miejsce. Ogromne płomienie pojawiły się na czwartym piętrze, a następnie rozprzestrzeniły się na wyższe kondygnacje budynku.

Roger Sverndal ze sztokholmskiej straży pożarnej poinformował: „Dwanaście osób zostało zabranych do szpitala, a zakres ich obrażeń jest niejasny”. W sumie około 40 mieszkańców budynku musiało zostać ewakuowanych. Zostali oni przeniesieni do Bredängsskolan, sąsiedniej szkoły, gdzie otrzymali tymczasowe schronienie. Kilku z nich zdecydowało się opuścić miejsce na własną rękę.

Przyczyna pożaru pozostaje nieznana. Policja wszczęła wstępne śledztwo w tej sprawie, biorąc pod uwagę możliwość ogólnego zaniedbania.

Władze apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności i współpracę z organami ścigania w trakcie dochodzenia. Ponadto, wzywają do wspierania poszkodowanych rodzin w tych trudnych chwilach.

Kontynuujemy monitorowanie sytuacji i będziemy informować o wszelkich nowych rozwinięciach w tej sprawie.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...