Pożar w salonie samochodowym w Danderyd

Data:

Pożar w salonie samochodowym w Danderyd. Policja i służby ratunkowe są na miejscu i walczą z pożarem, który nie jest jeszcze pod kontrolą.

Tuż przed godziną 11:00, służby ratunkowe i policja zostały wezwane do salonu samochodowego KIA w pobliżu węzła Danderyds kyrka na drodze E18. Mimo natychmiastowej reakcji, pożar nie został w pełni opanowany.

Mats Eriksson, rzecznik prasowy policji, podkreślił, że „Wciąż jest sporo dymu”. Natomiast Adam Alm, operator kontroli służb ratunkowych, zaznaczył, że ogień skoncentrowany jest głównie na dachu budynku i rozprzestrzenia się wzdłuż ścian.

W związku z intensywnością pożaru, prawdopodobieństwo uratowania samochodów znajdujących się wewnątrz budynku jest niewielkie. „Obecnie skupiamy się na przeniesieniu pojazdów z zewnątrz budynku. Lawety są już na miejscu”, dodał Alm.

Na szczęście, według wstępnych informacji, nie ma wyraźnego zagrożenia, że ogień rozprzestrzeni się na sąsiednie budynki czy tereny.

Przyczyna pożaru pozostaje nieznana. Śledztwo w tej sprawie zostało już wszczęte, a eksperci ds. pożarów będą pracować nad ustaleniem dokładnych okoliczności zdarzenia.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Wizz Air rozpoczyna działalność na lotnisku Arlanda – może to być poważny cios dla Skavsty.

Europejska tania linia lotnicza Wizz Air kontynuuje ekspansję i teraz celuje w największe szwedzkie lotnisko. Od 31 października...

Trzy osoby ranne w eksplozji w bloku mieszkalnym

Trzy dorosłe osoby zostały ranne w wyniku eksplozji w budynku mieszkalnym w dzielnicy Hässelby w zachodniej części Sztokholmu.Detonacja...

Biuro paszportowe Arlanda zostaje zamknięte

Zmiany w Wydawaniu Paszportów Tymczasowych na Lotnisku Arlanda Podróżujący z lotniska Arlanda w Sztokholmie powinni pilnie sprawdzić ważność swoich...

Pożar w Bredäng: 12 osób hospitalizowanych

W niedzielną noc mieszkańcy Bredäng w południowo-zachodniej części Sztokholmu doświadczyli przerażającego zdarzenia. W jednym z siedmiopiętrowych bloków mieszkalnych...