Pożar w salonie samochodowym w Danderyd

Data:

Pożar w salonie samochodowym w Danderyd. Policja i służby ratunkowe są na miejscu i walczą z pożarem, który nie jest jeszcze pod kontrolą.

Tuż przed godziną 11:00, służby ratunkowe i policja zostały wezwane do salonu samochodowego KIA w pobliżu węzła Danderyds kyrka na drodze E18. Mimo natychmiastowej reakcji, pożar nie został w pełni opanowany.

Mats Eriksson, rzecznik prasowy policji, podkreślił, że „Wciąż jest sporo dymu”. Natomiast Adam Alm, operator kontroli służb ratunkowych, zaznaczył, że ogień skoncentrowany jest głównie na dachu budynku i rozprzestrzenia się wzdłuż ścian.

W związku z intensywnością pożaru, prawdopodobieństwo uratowania samochodów znajdujących się wewnątrz budynku jest niewielkie. „Obecnie skupiamy się na przeniesieniu pojazdów z zewnątrz budynku. Lawety są już na miejscu”, dodał Alm.

Na szczęście, według wstępnych informacji, nie ma wyraźnego zagrożenia, że ogień rozprzestrzeni się na sąsiednie budynki czy tereny.

Przyczyna pożaru pozostaje nieznana. Śledztwo w tej sprawie zostało już wszczęte, a eksperci ds. pożarów będą pracować nad ustaleniem dokładnych okoliczności zdarzenia.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Ryanair rozszerza ofertę z Sztokholmu dodając nowe trasy

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozszerzenie swojej oferty lotów z lotniska Arlanda w Sztokholmie, wprowadzając nowe połączenia do Wilna...

Odwrót trendu: Sztokholm odzyskuje popularność po pandemii

Stolica Szwecji, odnotowuje pozytywną zmianę w trendach migracyjnych, odwracając tendencję ostatnich lat, kiedy to więcej osób opuszczało region...

Mieszkania na lotnisku Bromma mogą kosztować Sztokholm miliardy

W ostatnim oświadczeniu, które zaszokowało wielu mieszkańców i interesariuszy, Karin Wanngård, pełniąca rolę komisarza ds. finansów, poinformowała o...

Fala pożarów wstrząsa Sztokholmem: Seria zdarzeń pogarsza sytuację bezpieczeństwa

W późnych godzinach wieczornych i nocnych Sztokholm zmagał się z serią poważnych pożarów, które wywołały niepokój wśród mieszkańców...