Pożar w salonie samochodowym w Danderyd

Data:

Pożar w salonie samochodowym w Danderyd. Policja i służby ratunkowe są na miejscu i walczą z pożarem, który nie jest jeszcze pod kontrolą.

Tuż przed godziną 11:00, służby ratunkowe i policja zostały wezwane do salonu samochodowego KIA w pobliżu węzła Danderyds kyrka na drodze E18. Mimo natychmiastowej reakcji, pożar nie został w pełni opanowany.

Mats Eriksson, rzecznik prasowy policji, podkreślił, że „Wciąż jest sporo dymu”. Natomiast Adam Alm, operator kontroli służb ratunkowych, zaznaczył, że ogień skoncentrowany jest głównie na dachu budynku i rozprzestrzenia się wzdłuż ścian.

W związku z intensywnością pożaru, prawdopodobieństwo uratowania samochodów znajdujących się wewnątrz budynku jest niewielkie. „Obecnie skupiamy się na przeniesieniu pojazdów z zewnątrz budynku. Lawety są już na miejscu”, dodał Alm.

Na szczęście, według wstępnych informacji, nie ma wyraźnego zagrożenia, że ogień rozprzestrzeni się na sąsiednie budynki czy tereny.

Przyczyna pożaru pozostaje nieznana. Śledztwo w tej sprawie zostało już wszczęte, a eksperci ds. pożarów będą pracować nad ustaleniem dokładnych okoliczności zdarzenia.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...