Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

Data:

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który całkowicie zniszczył pizzerię. Pożar wybuchł tuż po północy, a alarm został podniesiony przez przechodnia, który zauważył gęsty, czarny dym unoszący się z lokalu.

  • „To był przechodzień, który zobaczył gęsty czarny dym unoszący się z pizzerii w centrum handlowym Sigma”, relacjonuje Lena Hoffman, operator dowodzenia w służbach ratunkowych.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano kilka jednostek straży pożarnej. Ich głównym celem było powstrzymanie pożaru przed rozprzestrzenieniem się na sąsiedni budynek mieszkalny oraz resztę centrum handlowego. Na szczęście, nie było potrzeby ewakuacji ludzi i, według dostępnych informacji, nikt nie odniósł obrażeń.

  • „Pizzeria spłonęła, niestety nie ma już czego ratować. Dym rozprzestrzenił się również na centrum, które zostało wypełnione dymem” – mówi Mathias Anestedt, operator zarządzający akcją ratunkową.

Służby ratunkowe zakończyły swoją akcję około wpół do trzeciej rano, pozostawiając dalszą wentylację dymu właścicielowi nieruchomości. Centrum handlowe Sigma zostało poważnie uszkodzone przez dym, co może wpłynąć na jego dalsze funkcjonowanie.

Śledztwo w sprawie przyczyn pożaru jest w toku, a właściciele zniszczonej pizzerii oraz centrum handlowego czekają na oszacowanie strat.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...