Region Sztokholmski planuje przejąć 1177

Data:

Nowy rząd – z Socjaldemokratami, Partią Centrum i Partią Zielonych – ma nadzieję, że zmiana ta zmniejszy presję na pogotowie ratunkowe, pisze Dagens Nyheter.

„Zamówienia publiczne funkcjonują dobrze, ale wielu pacjentów ma wrażenie, że są kierowani na pogotowie, czasami niepotrzebnie.” powiedział gazecie radny ds. podstawowej opieki zdrowotnej Christine Lorne.

Dziś firma opiekuńcza Medhelp jest odpowiedzialna za funkcjonowanie 1177 placówek w regionie Sztokholmu. Pielęgniarki, które odbierają telefon, nie mają dostępu do dokumentacji medycznej pacjentów. To się zmieni, jeżeli doradztwo będzie prowadzone przez region, pisze DN.

Obecna umowa z Medhelp wygasa we wrześniu przyszłego roku i prawdopodobnie zostanie przedłużona, zanim wszystko będzie gotowe, jak twierdzi Christine Lorne.

„Potrzebujemy czasu, aby przeprowadzić dochodzenie i sprawdzić, jak budować biznes, ale także, aby nastąpił dobry transfer.”

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...