Strzały w Sollentunie – jedna osoba ranna

Data:

W dzielnicy Helenelund w Sollentuna doszło do strzelaniny. Karetka pogotowia została wezwana na miejsce, gdzie jedna osoba została postrzelona. Poszkodowany został opatrzony na miejscu i przewieziony do szpitala, choć na chwilę obecną nie jest jasne, jak poważne są jego obrażenia.

„Trwają intensywne poszukiwania sprawcy lub sprawców. Opuszczając miejsce zdarzenia, zostawili za sobą wiele pytań”, mówi rzecznik prasowy policji, Mats Eriksson.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy w dzielnicy mieszkalnej. Teren wokół domu szeregowego został odgrodzony, a przyległe tereny leśne są przeszukiwane przez funkcjonariuszy. Policja przesłuchuje świadków i zbiera informacje na miejscu.

„Jest wielu świadków, z którymi rozmawiamy, aby dowiedzieć się więcej o tym, co się wydarzyło i gdzie mogli udać się sprawcy”, dodaje Eriksson.

Informacje o strzelaninie dotarły do policji o godzinie 17:40 we wtorek. Mieszkańcy okolicy są wstrząśnięci. Jedna z mieszkanek dzielnicy opisuje to jako „straszne uczucie, całkowicie surrealistyczne”. Podkreśla, że jest to spokojna okolica, w której mieszka wiele rodzin z dziećmi. „Codziennie przechodzi tędy wiele dzieci w wieku szkolnym”, dodaje.

Inni świadkowie potwierdzają, że słyszeli głośny huk. „Zorientowaliśmy się, co się stało dopiero, gdy zobaczyliśmy syreny”, mówi jeden z nich.

Władze apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności i zgłaszanie wszelkich informacji, które mogą pomóc w śledztwie.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...