Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Data:

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny. Incident miał miejsce przed drzwiami wiejściowymi do budynkumieszkalnego, około godziny 05:31.

Mieszkańcy osiedla zostali obudzeni przez dźwięk strzałów. „Dzwoniący usłyszeli głośny huk i zobaczyli osobę leżącą na zewnątrz”, powiedział rzecznik policji Per Fahlström. Ofiara, mężczyzna, został natychmiast przetransportowany do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Na miejscu zdarzenia szybko zjawiły się służby ratunkowe i policja, która rozpoczęła dochodzenie w sprawie strzelaniny. „Szukamy sprawcy lub sprawców, podczas gdy prowadzimy czynności dochodzeniowe na miejscu zdarzenia”, dodał Fahlström.

Świadek zdarzenia, Simon Ström, mieszkaniec okolicy, relacjonuje w wywiadzie dla gazety Expressen przebudzenie spowodowane strzałami. „Spałem i obudziły mnie 4-5 strzałów, więc było to absurdalne przebudzenie”, mówi Ström. Zwraca uwagę na nietypową porę zdarzenia, tuż przed świtem, co dodatkowo wzmaga niepokój w społeczności.

Simon Ström, aktywnie zaangażowany w życie lokalnej społeczności poprzez skautów oraz klub sportowy, podkreśla znaczenie współpracy i wzajemnej pomocy w trudnych chwilach. „Ważne jest, aby ci z nas, którzy do siebie nie strzelają, nadal pomagali sobie nawzajem trzymać młodych ludzi i dzieci z dala od takich środowisk”, mówi Ström.

Policja kontynuuje poszukiwania sprawców i apeluje do świadków o kontakt. Wydarzenie to stanowi kolejny przykład narastających problemów z przemocą z użyciem broni w Sztokholmie, które budzą obawy o bezpieczeństwo w tej części miasta.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...