Sygnał Sztokholmu dla Rosji – zmiana nazwy przystanku autobusowego

Data:

Osoby jadące autobusem do ambasady rosyjskiej w Sztokholmie nie będą już wysiadać na Fyrverkarbacken, ale na przystanku Fria Ukrainas plats. Zmieniając nazwę, Region Sztokholm chce pokazać swoje ciągłe wsparcie dla Ukrainy, a jednocześnie trwale zaznaczyć swój sprzeciw wobec Rosji.

Nieco ponad rok po tym, jak park obok ambasady rosyjskiej został nazwany Parkiem Wolnej Ukrainy, przyszedł czas na sąsiedni przystanek autobusowy.

„Będzie to wyraźny sygnał, że region Sztokholm i Szwecja stoją za Ukrainą”, powiedziała Aida Hadzialic, przewodnicząca zarządu regionalnego.

Region sztokholmski wysłał już wcześniej sprzęt medyczny i leki na Ukrainę, a planowane są kolejne inicjatywy, w tym przekazanie ośmiu autobusów.

Ambasador Ukrainy był również obecny na inauguracji i rozmawiał z regionalnymi politykami i aktywistami. „Wszystkie małe i duże gesty odgrywają rolę we wspieraniu Ukrainy” – powiedział Andrij Plachotnjuk.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...