Szwecja – Policja poszukuje zabójcy z Rinkeby.

Data:

Policyjne śledztwo w sprawie niedzielnej strzelaniny w Rinkeby jest kontynuowane, a obecność policji w tym rejonie została wzmocniona. – „Nikt nie został aresztowany, ale zespół dochodzeniowy kontynuuje to, co zostało zrobione wczoraj” – informuje Towe Hägg z policji.

W świąteczny poranek policja została wezwana do Rinkeby, na północnym zachodzie Sztokholmu. Na miejscu zdarzenia znaleziono ciężko rannego mężczyznę w wieku 30 lat, który został postrzelony. Tego samego wieczoru przyszła wiadomość, że zmarł.

Według doniesień medialnych mężczyzna, który został zastrzelony w Boże Narodzenie, był kluczową osobą w gangu przestępczym w Rinkeby. Zabicie takiej osoby może wywołać próżnię i pytanie, kto obejmie stanowisko w gangu.

„Nie mamy nic potwierdzonego. Jak zawsze, szeroka odpowiedź brzmi: patrzymy na podobieństwa i różnice i jesteśmy w pełni świadomi, że toczą się konflikty między gangami. W tym przypadku mamy zmarłą osobę i jej krewni zostali poinformowani.” – informuje Towe Hägg, rzecznik policji.

W poniedziałek kontynuowane są policyjne czynności wyjaśniające w tym rejonie.

„Będzie zwiększona widoczność policjantów w okolicy, częściowo, aby pomóc śledczym w kontrolach, ale także współdziałają ze lokalnymi społecznościami i innymi i odpowiadają na pytania. Sprawdzają wskazówki, rozmawiają z jak największą liczbą osób, sprawdzają kamery i nagrania z kamer.” – powiedział Towe Hägg, rzecznik policji.

„Im ważniejsza jest dana osoba w świecie przestępczym, tym większe prawdopodobieństwo, że w przypadku jej zniknięcia nastąpią jakieś represje. W rejonie Järvy kilka osób, które były bardzo aktywne w konfliktach, trafiło do więzienia i to może być jeden z powodów, dla których w ciągu ostatniego roku było tam dość spokojnie.” – powiedział Manne Gerell, pracownik naukowy na Uniwersytecie w Malmö specjalizujący się w badaniu przemocy gangów.

Śmiertelna strzelanina była 62. w tym roku w Szwecji.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...