Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Data:

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej liczby osób do miasta poprzez stworzenie bardziej atrakcyjnej oferty kulturalnej.

Według przedstawicieli Moderaterna, obecne życie kulturalne w stolicy jest zbyt słabe. Jednym z rozwiązań proponowanych przez partię jest utworzenie tzw. wolnej strefy kulturalnej, w której imprezowanie mogłoby trwać przez całą dobę.

Potrzeba większej atrakcyjności

Dagens Nyheter informuje, że opozycyjny burmistrz Christofer Fjellner wyraża swoje zaniepokojenie obecną sytuacją w stolicy. Fjellner ubolewa nad brakiem atrakcyjnego życia kulturalnego, co jego zdaniem powoduje, że młodsze pokolenia wyprowadzają się ze Sztokholmu.

  • „Sztokholm nie jest wystarczająco atrakcyjny, młodsi ludzie się stąd wyprowadzają”, powiedział Fjellner w rozmowie z DN.

Propozycja wolnej strefy kulturalnej

Moderaterna proponuje wprowadzenie wolnej strefy kulturalnej, na przykład na Frihamnstorget, jako sposób na ożywienie życia kulturalnego. W ramach tej strefy przepisy byłyby mniej rygorystyczne, umożliwiając organizację wydarzeń takich jak festiwale w łatwiejszy sposób. Dodatkowo, wszyscy operatorzy na tym obszarze mogliby otrzymać wspólną licencję na alkohol.

Proponowane zmiany obejmują również możliwość odtwarzania głośnej muzyki oraz otwierania kawiarni na świeżym powietrzu i food trucków. Celem tych działań jest przyciągnięcie ludzi do osiedlania się w Sztokholmie i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Wyjątkowość Frihamnstorget

Frihamnstorget, już teraz uważane za wyjątkowe miejsce, mogłoby stać się centralnym punktem nowej strefy kulturalnej. Jest to tzw. wioska kontenerowa, gdzie warunki do rozwoju silnego życia kulturalnego są bardzo dobre.

  • „Frihamnstorget to współtworzona wioska kontenerowa w centrum miasta. Mały plac znajduje się w starej dzielnicy portowej Frihamnen w Sztokholmie i tętni życiem i kreatywnością”, czytamy na stronie internetowej Frihamnstorget.

Potencjał dla lokalnych biznesów

Frihamnstorget jest również uważane za doskonałe miejsce do otwierania lokalnych biznesów. Propozycje obejmują otwieranie pracowni artystycznych, przytulnych biur, szklarni, warsztatów rowerowych, a nawet bardziej nietypowych przedsięwzięć, takich jak basen kontenerowy czy interaktywne projekty artystyczne.

Politycy z partii Moderaterna mają nadzieję, że wprowadzenie wolnej strefy kulturalnej przyczyni się do ożywienia życia kulturalnego w Sztokholmie i uczyni miasto bardziej atrakcyjnym miejscem do życia dla młodych ludzi.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Podejrzana niebezpieczna substancja w Kungsholmen: Akcja służb ratunkowych

Wczesnym rankiem dzielnica Kungsholmen w Sztokholmie stała się miejscem intensywnej akcji policyjnej i ratunkowej po zgłoszeniu obecności podejrzanej...

Blokady w Täby – Roslagsbanan odwołany po znalezieniu podejrzanego przedmiotu

W sobotę rano policja otoczyła kordonem obszar w Roslags-Näsby, w Täby na północ od Sztokholmu, po znalezieniu podejrzanego...

Utrudnienia w transporcie publicznym w Sztokholmie podczas wakacji

Lato i wakacje przynoszą ze sobą istotne zmiany w funkcjonowaniu systemu transportu publicznego w Sztokholmie. Od 21 czerwca...

SL w obliczu kryzysu finansowego: deficyt budżetowy i groźba dalszych cięć

Sztokholmska Administracja Transportu (SL) staje przed poważnym kryzysem finansowym, z prognozowanym deficytem budżetowym w wysokości 1,3 miliarda koron...