Szwedzki rząd popiera kandydaturę Sztokholmu na organizację igrzysk olimpijskich

Data:

W niedzielę, entuzjaści sportów zimowych w Szwecji otrzymali ekscytujące wieści, gdy rząd szwedzki oficjalnie ogłosił swoje poparcie dla kandydatury Sztokholmu do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2030 roku. Informację tę przekazał telewizja SVT, podkreślając znaczący postęp w dążeniach do przyciągnięcia tego globalnego wydarzenia do Szwecji.

Następnym krokiem w tym procesie jest przygotowanie przez Szwedzki Komitet Olimpijski kompletnego wniosku, który zostanie poddany ocenie rządu. Kluczowym aspektem, który rząd będzie rozpatrywał, są gwarancje dotyczące finansowania, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju wydarzenia.

Minister spraw społecznych i sportu, Jakob Forssmed, podkreślił, że szwedzcy podatnicy nie powinni obciążać się kosztami organizacji Igrzysk. „Oczekuje się, że Igrzyska Olimpijskie będą finansować się z własnych środków” – powiedział Forssmed w rozmowie z SVT. W związku z tym, rząd rozważa możliwość udzielenia gwarancji państwowych dla Igrzysk, co stanowi istotny element zapewnienia stabilności finansowej wydarzenia.

Z kolei Karin Wanngård, radna regionalna ds. finansów, zaznaczyła, że Miasto Sztokholm rozpoczęło proces oceny propozycji rządu. „Miasto Sztokholm zawsze podkreślało, że nasza decyzja będzie opierać się na zapewnieniu przez rząd gwarancji państwowych” – powiedziała Wanngård.

Decyzja rządu o wsparciu kandydatury Sztokholmu jest kluczowym momentem w procesie ubiegania się o organizację Igrzysk. Szwecja, znana ze swojego zaangażowania w sporty zimowe i zrównoważony rozwój, ma szansę zaprezentować się na arenie międzynarodowej jako doskonały gospodarz tego prestiżowego wydarzenia.

Teraz oczy kierują się na dalsze rozmowy i działania, które zadecydują o przyszłości Igrzysk Olimpijskich w Sztokholmie.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...