Trzy osoby ranne w eksplozji w bloku mieszkalnym

Data:

Trzy dorosłe osoby zostały ranne w wyniku eksplozji w budynku mieszkalnym w dzielnicy Hässelby w zachodniej części Sztokholmu.Detonacja została opisana jako potężna i spowodowała rozległe uszkodzenia domu.

W poniedziałek o godzinie 21:00 policja i służby ratunkowe otrzymały alarm związany z poważnym zniszczeniem publicznym w Hässelby. Wybuch, który miał miejsce na klatce schodowej, spowodował, że trzy osoby zostały przewiezione do szpitala z obrażeniami. „Jedna z nich jest nieco bardziej ranna niż pozostałe dwie. Nie są to jednak obrażenia zagrażające życiu,” informuje rzeczniczka policji Anna Westberg. Na chwilę obecną nie ma jeszcze aresztowań, ale operacja trwa.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia ukazują drzwi wyrzucone na podwórze i na ulicę, a także uszkodzone mieszkania, drzwi, okna i ściany. Mieszkańcy relacjonują, że słyszeli „wielki huk”, który spowodował wiele szkód w budynku. „To było jak domek dla lalek z otwartym planem piętra. Można było zajrzeć do mieszkań,” mówi Patricia, mieszkanka okolicy.

Policja potwierdza obraz zniszczeń. „Było wiele uszkodzeń, zarówno drzwi wejściowych, jak i wewnątrz samego budynku,” dodaje Anna Westberg. Służby ratunkowe ewakuowały budynek wieczorem, a schronienie dla mieszkańców zorganizowano w pobliskiej szkole. Z nieruchomości ewakuowano od 25 do 30 osób, a o godzinie 23.30 nadal nie było jasne, czy będą mogli wrócić do swoich mieszkań w nocy.

Według policji, eksplozja spowodowała uszkodzenia wodociągów, a służby ratunkowe pracowały wieczorem, aby ocenić ryzyko zawalenia się budynku. Dochodzenie w tej sprawie nadal trwa, a policja kontynuuje zbieranie informacji, pukając do drzwi w okolicy.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...