Utrudnienia w transporcie publicznym w Sztokholmie podczas wakacji

Data:

Lato i wakacje przynoszą ze sobą istotne zmiany w funkcjonowaniu systemu transportu publicznego w Sztokholmie. Od 21 czerwca do 18 sierpnia wprowadzono letnie rozkłady jazdy, co wpływa na codzienne podróże mieszkańców i turystów.

Jednym z najbardziej znaczących utrudnień jest zamknięcie linii czerwonej metra między stacjami T-centralen a Slussen. Ta przerwa w kursowaniu potrwa od 24 czerwca do 11 lipca, co jest efektem prac remontowych na moście Söderströmsbron. W typowy dzień powszedni z linii czerwonej korzysta około 342 000 pasażerów.

Natalie Nordenswan, rzeczniczka prasowa Administracji Transportu, w e-mailu do DN, uspokaja podróżnych: „Może to być trudne z powodu kilku zmian wzdłuż czerwonej linii. Ale zielona linia kursuje jak zwykle, więc można się między nimi przełączać”.

Podróżni są jednak ostrzegani, aby na bieżąco śledzić zmieniające się rozkłady jazdy. „Podróż może potrwać dłużej niż zwykle, a w pociągu może być tłoczno. Mogą również nastąpić zmiany peronów, więc dobrze jest być tego świadomym” – dodaje Nordenswan.

Dodatkowo, w szczycie sezonu letniego, między 8 lipca a 9 sierpnia, metro będzie kursować rzadziej. Liczba odjazdów, które zazwyczaj odbywają się w godzinach szczytu, zostanie zmniejszona.

Kolejne zmiany dotyczą usługi pociągów podmiejskich. Pomiędzy 29 czerwca a 11 sierpnia, pociągi kursujące między Sztokholmem a Bålsta zostaną zawieszone, a podróżni będą musieli korzystać z autobusów zastępczych i niebieskiej linii metra. Między Tumba a Flemingsberg podróżni będą mieli do dyspozycji autobusy od 30 czerwca do 4 sierpnia z powodu prac renowacyjnych tuneli.

Tramwaj również będzie miał zmienioną trasę. Od 21 czerwca do 18 sierpnia, na odcinku Stora Essingen – Sickla, pociągi zostaną zastąpione autobusami. Ponadto, zmienione zostaną godziny kursowania niektórych linii autobusowych.

Dla wszystkich podróżujących, letni okres oznacza konieczność planowania z wyprzedzeniem i śledzenia bieżących informacji na temat rozkładów jazdy, aby uniknąć niespodziewanych utrudnień w podróżach po Sztokholmie.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Podejrzana niebezpieczna substancja w Kungsholmen: Akcja służb ratunkowych

Wczesnym rankiem dzielnica Kungsholmen w Sztokholmie stała się miejscem intensywnej akcji policyjnej i ratunkowej po zgłoszeniu obecności podejrzanej...

Blokady w Täby – Roslagsbanan odwołany po znalezieniu podejrzanego przedmiotu

W sobotę rano policja otoczyła kordonem obszar w Roslags-Näsby, w Täby na północ od Sztokholmu, po znalezieniu podejrzanego...

SL w obliczu kryzysu finansowego: deficyt budżetowy i groźba dalszych cięć

Sztokholmska Administracja Transportu (SL) staje przed poważnym kryzysem finansowym, z prognozowanym deficytem budżetowym w wysokości 1,3 miliarda koron...

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...