Wiele pociągów odwołanych w poniedziałek

Data:

W poniedziałek z powodu śnieżnej pogody odwołanych zostanie wiele połączeń kolejowych. Dotyczy to wszystkich pociągów regionalnych SJ pomiędzy Sztokholmem a Uppsalą.

Po tym jak SMHI wydało pomarańczowe ostrzeżenie o opadach śniegu w okolicach Sztokholmu i Uppsali, wszyscy operatorzy pociągów odbyli spotkanie z Trafikverket. Ponieważ Trafikverket poprosił przewoźników o zmniejszenie ruchu, SJ zdecydował się na odwołanie wszystkich regionalnych odjazdów między Sztokholmem a Uppsalą.

  • „Zdecydowaliśmy się na to, aby zmniejszyć liczbę pociągów kursujących na tej trasie” – mówi Leila Fogelholm w biurze prasowym SJ.

Aby rozwiązać problem, wprowadzono współpracę biletową z innymi firmami, gdzie osoby, które kupiły bilet w SJ, mogą podróżować z Mälartåg lub SL na trasie Uppsala – Sztokholm.

  • Jeśli kupiłeś bilet, możesz go przebukować lub anulować, albo podróżować innymi pociągami. Pociągi pospieszne i inne linie w kraju będą funkcjonować jak zwykle. Wtedy zawsze trzeba sprawdzić, jak pogoda wpływa na ruch.

SJ nie może powiedzieć, czy więcej pociągów w ciągu tygodnia zostanie odwołanych. „Jak się wydaje, pogoda ustąpi i linie znów będą kursować we wtorek” – informuje biuro prasowe SL.

SJ odwołuje również niektóre odjazdy na trasie Sztokholm-Västerås oraz na trasie Gävle-Linköping. Klienci, którzy zarezerwowali bilet na te odjazdy, będą mogli również dokonać zmiany rezerwacji lub anulować bilet w tym miejscu.

  • „Podjęliśmy decyzję o zmniejszeniu liczby pociągów na torach. Dzięki temu będziemy mogli zawracać pociągi na torach, jeśli będziemy chcieli. Odwołane pociągi to dodatkowe odjazdy pociągów podmiejskich SL. Dodatkowe pociągi kursują w godzinach szczytu rano i po południu.” – informuje Karolina Wichman w biurze prasowym Zarządu Ruchu.

Linie, których dotyczy odwołanie lub zmniejszenie częstotliwości kursów, to linie 40, 41, 42, 43, 44 i 48. Według Wichmana trudno SL podać prognozę, jak długo będą kursować z mniejszą liczbą pociągów.

  • Ograniczony ruch pozostanie tak długo, jak długo utrzyma się pomarańczowe ostrzeżenie.
  • Ucierpią na tym również połączenia kolejowe dalekobieżne, pociągi relacji Sztokholm-Arlanda oraz inne pociągi.

Zarówno SL, jak i Trafikverket namawiają podróżnych do wyjścia z domu z odpowiednim wyprzedzeniem i, jeśli to możliwe, do pracy w domu. Oprócz pociągu, który ucierpiał, trudności z przejazdem mogą mieć także inni uczestnicy ruchu kolejowego, autobusy i samochody.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Policja oddała strzały ostrzegawcze w Kista – cztery osoby aresztowane

Policja oddała kilka strzałów ostrzegawczych w związku z akcją, podczas której w Kista, na północ od Sztokholmu, aresztowano...

Pożar w domu w Vallentuna – jedna osoba w szpitalu

Jedno mieszkanie w domu bliźniaczym w Vallentuna, na północ od Sztokholmu, zostało całkowicie zniszczone przez pożar. Alarm został podniesiony...

Strzelanina w strefie przemysłowej w Uplands Väsby

Około godziny 13 w poniedziałek na policję wpłynęło kilka alarmów o strzelaninie w strefie przemysłowej w Upplands Väsby....

Poważne problemy w ruchu autobusów

Poważne problemy w ruchu autobusówZ powodu opadów śniegu SL musiał odwołać większość kursów autobusów w regionie sztokholmskim. "W regionie...