Zamieszki przed meczem piłkarskim w Sztokholmie.

Data:

Do poważnej awantury doszło w czwartek po południu w pobliżu stacji metra Odenplan w centrum Sztokholmu przed meczem Djurgården z Lechem Poznań.

Policja klasyfikuje incydent jako gwałtowne zamieszki.

„Mieliśmy bardzo niepożądaną sytuację na Odenplan z poważnymi zakłóceniami. Rzucano przedmiotami i wybito okna” – informuje Carina Skagerlind, rzecznik policji w Sztokholmie.

Według policji, w związku z incydentem zatrzymano kilka osób, ale dokładnie nie wiadomo jeszcze ile. Policja nie ma również informacji, czy ktoś został ranny w zamieszkach.

„Uczestniczyła w nich niewielka liczba osób i nie każdy, kto był na miejscu zdarzenia, brał udział w gwałtownych zamieszkach” – dodała Carina Skagerlind.

Do incydentu doszło o 16:30, po tym jak duża liczba zwolenników Djurgården przemaszerowała przez centrum Sztokholmu. Duże zgromadzenie ludzi spowodowało również opóźnienia i problemy w ruchu autobusów w okolicy.

Lech Poznań w wielkim stylu awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy po wyeliminowaniu Djurgarden (2:0 i 3:0).

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Samolot na lotnisku Arlanda musiał zawrócić po zderzeniu z ptakiem

Samolot pasażerski lecący do Nowego Jorku zderzył się z ptakiem krótko po starcie z Arlandy. W związku z...

Komisja wypadkowa bada wykolejony pociąg przy lotnisku Arlanda

W poniedziałek rano Szwedzka Komisja Badania Wypadków podjęła formalną decyzję o wszczęciu dochodzenia w sprawie incydentu z udziałem...

Jedna osoba poważnie ranna w pożarze mieszkania

Jedna osoba została ranna w pożarze mieszkania w Bredäng na południu Sztokholmu, donosi gazeta Aftonbladet. Alarm o pożarze w...

Przedmiot spadł z dużej wysokości – osoba poważnie ranna

Jedna osoba została poważnie ranna w wypadku w miejscu pracy w Solna. "Osoba została uderzona przez duży przedmiot, który...