Zamieszki przed meczem piłkarskim w Sztokholmie.

Data:

Do poważnej awantury doszło w czwartek po południu w pobliżu stacji metra Odenplan w centrum Sztokholmu przed meczem Djurgården z Lechem Poznań.

Policja klasyfikuje incydent jako gwałtowne zamieszki.

„Mieliśmy bardzo niepożądaną sytuację na Odenplan z poważnymi zakłóceniami. Rzucano przedmiotami i wybito okna” – informuje Carina Skagerlind, rzecznik policji w Sztokholmie.

Według policji, w związku z incydentem zatrzymano kilka osób, ale dokładnie nie wiadomo jeszcze ile. Policja nie ma również informacji, czy ktoś został ranny w zamieszkach.

„Uczestniczyła w nich niewielka liczba osób i nie każdy, kto był na miejscu zdarzenia, brał udział w gwałtownych zamieszkach” – dodała Carina Skagerlind.

Do incydentu doszło o 16:30, po tym jak duża liczba zwolenników Djurgården przemaszerowała przez centrum Sztokholmu. Duże zgromadzenie ludzi spowodowało również opóźnienia i problemy w ruchu autobusów w okolicy.

Lech Poznań w wielkim stylu awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy po wyeliminowaniu Djurgarden (2:0 i 3:0).

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...