Aresztowanie na lotnisku Arlanda: rzadkie znalezisko w bagażu podróżnego

Data:

Na lotnisku Arlanda doszło do niecodziennego zatrzymania 60-letniego mężczyzny, który próbował opuścić kraj z bagażem wypełnionym sztabkami złota o wartości 1,7 miliona koron szwedzkich. Zdarzenie, które miało miejsce w niedzielę po południu, zostało ujawnione przez policję dopiero w poniedziałek rano.

Celnicy lotniska Arlanda zatrzymali mężczyznę, gdy ten przechodził przez kontrolę bezpieczeństwa przed swoim lotem. Po przeszukaniu jego bagażu znaleźli sztabki złota, co natychmiast wzbudziło podejrzenia o możliwość prania pieniędzy. Złoto zostało skonfiskowane, a mężczyzna aresztowany pod zarzutem poważnego przestępstwa.

Policja podejrzewa, że zatrzymany mężczyzna mógł być częścią większego procederu prania pieniędzy. Przesyłanie tak dużej ilości złota za granicę, bez odpowiednich deklaracji celnych, jest nielegalne i może służyć do ukrywania nielegalnie uzyskanych środków finansowych.

„Przypadki, w których złoto o takiej wartości jest przewożone nielegalnie przez granice są rzadkie, ale zdarzają się i są zawsze traktowane bardzo poważnie,” mówi oficer prasowy policji. „Działania te są częścią naszych ciągłych wysiłków w walce z przestępczością finansową.”

W odpowiedzi na to zdarzenie i inne podobne przypadki, władze lotniska Arlanda zapowiedziały wzmożone kontrole bezpieczeństwa. Osoby podróżujące z i do Szwecji mogą spodziewać się bardziej rygorystycznych procedur przeszukiwania bagażu oraz dodatkowych środków ostrożności.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...