Atak nożownika w Upplands Väsby: Mężczyzna poważnie ranny, sprawca aresztowany

Data:

Późny wieczór w poniedziałek przyniósł przerażające chwile mieszkańcom Upplands Väsby, gdy w budynku socjalnym w dzielnicy Odenslunda doszło do brutalnego ataku nożownika. Policja otrzymała zgłoszenie o groźnej sytuacji około godziny 23:30, lecz po przybyciu na miejsce, napastnik już się oddalił.

Rzecznik policji Daniel Wikdahl podał, że funkcjonariusze zastali ciężko rannego mężczyznę z ranami kłutymi. Poszkodowany został natychmiast przetransportowany do szpitala, gdzie obecnie walczy o życie.

Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się natychmiast po incydencie, z udziałem jednostek z psami i wsparciem z powietrza. Około godziny 01:12 policja aresztowała 35-letniego mężczyznę w pobliżu miejsca zdarzenia. Sceny z aresztowania, uchwycone na zdjęciach, pokazują podejrzanego otoczonego przez policję na drodze.

W trakcie obławy, by zapewnić bezpieczeństwo i powstrzymać podejrzanego przed dalszą ucieczką, policja oddała strzały ostrzegawcze. Rzecznik Wikdahl potwierdził, że podejrzany nie został ranny w wyniku strzałów.

Zatrzymany mężczyzna teraz stoi przed zarzutami usiłowania zabójstwa, groźby bezprawne oraz próby rażącego przywłaszczenia środków transportu. Śledztwo w sprawie motywów jego działania oraz pełnych okoliczności zdarzenia trwa.

Tego typu przestępstwa są rzadkością w normalnie spokojnej i bezpiecznej okolicy Upplands Väsby, co czyni to zdarzenie jeszcze bardziej szokującym dla lokalnej społeczności. Mieszkańcy i władze teraz muszą się zmierzyć z koniecznością odbudowy poczucia bezpieczeństwa, które zostało tak brutalnie naruszone.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...