30 aresztowanych w wyniku serii aktów przemocy – kilka osób poniżej 15 roku życia

Data:

Policja dokonała około 30 aresztowań w związku ze spiralą przemocy w rejonie Sztokholmu, która rozpoczęła się w dzień Bożego Narodzenia. Kilka z aresztowanych osób ma mniej niż 15 lat.

„Mamy bardzo poważną sytuację. Przemoc w postaci strzelanin i eksplozji, której byliśmy ostatnio świadkami, jest przerażająca” – powiedział komisarz policji Anders Thornberg do dziennikarzy zgromadzonych przed komisariatem policji w Sztokholmie.

Od dnia Bożego Narodzenia w rejonie Sztokholmu doszło do kilku rozległych aktów przemocy. Zastrzelono trzy osoby, wysadzono bramy i klatki schodowe, strzelano do drzwi, zatrzymano dzieci, które miały przy sobie broń palną.

Około połowy aresztowań dokonano w miniony weekend dotyczy osób, które mają mniej niż 15 lat. Aresztowani znajdują się nisko w hierarchii gangu. Wyżsi rangą wychodzą na wolność.

„Musimy dotrzeć do tych, którzy podżegają i nakłaniają młodych ludzi do popełniania tych strasznych przestępstw. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że dokonamy jeszcze wielu aresztowań, zabierzemy jeszcze więcej broni i będziemy nadal aktywnie współpracować z sektorem przestępczym w tych środowiskach.” Powiedział Mattias Andersson, regionalny komendant policji w Sztokholmie, dodając, że policja ma „bardzo dobry obraz” tych organizacji.

Według szefa policji krajowej, fala przemocy jest częściowo kierowana z zagranicy. Są to ludzie, którzy uciekli przed prawem i osiedlili się na przykład w Hiszpanii. Policja już wcześniej informowała, że fala przemocy wynika z trzech trwających konfliktów. Według doniesień kilku mediów, nie jest ona odosobniona w Sztokholmie, ale w jednym z przypadków dotyczy walki o władzę nad handlem narkotykami w Sundsvall. Kilka z aresztowanych osób nie jest mieszkańcami Sztokholmu, lecz przyjechało tam z innych miast.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Atak nożownika w Upplands Väsby: Mężczyzna poważnie ranny, sprawca aresztowany

Późny wieczór w poniedziałek przyniósł przerażające chwile mieszkańcom Upplands Väsby, gdy w budynku socjalnym w dzielnicy Odenslunda doszło...

Aresztowanie na lotnisku Arlanda: rzadkie znalezisko w bagażu podróżnego

Na lotnisku Arlanda doszło do niecodziennego zatrzymania 60-letniego mężczyzny, który próbował opuścić kraj z bagażem wypełnionym sztabkami złota...

Czesław Mozil w Sztokholmie

Po sześcioletniej przerwie Czesław Mozil wraca z koncertami do Szwecji ze swoim solowym repertuarem! Tym razem obok piosenek...

Tragedia w hotelu: Czterech mężczyzn aresztowanych za gwałt

Wczoraj wieczorem w hotelu w Solnej doszło do szokującego zdarzenia. Czterech mężczyzn w wieku 20 lat zostało aresztowanych...