Dwie osoby ranne po strzelaninie w Södertälje

Data:

Policja poinformowała, że dwie osoby zostały ranne podczas strzelaniny w południowym Södertälje. Helikopter ratunkowy opuścił miejsce zdarzenia z co najmniej jednym rannym.

Policja nie chce zdradzić, jak poważne są obrażenia. „Dwie osoby zostały ranne od strzałów z broni palnej i jest to poważna sprawa”, powiedział rzecznik policji Mats Eriksson.

O godzinie 18:00 policja została powiadomiona o strzelaninie. Po dotarciu na miejsce policja potwierdziła, że padły strzały, ale nie znalazła żadnej rannej osoby. Pół godziny później w dzielnicy mieszkalnej znaleziono leżące na ziemi dwie ranne osoby.

Zgodnie z otrzymanymi sygnałami alarmowymi, brzmiało to tak, jakby został wystrzelony ogień automatyczny, ale rodzaj użytej broni jest nadal niejasny.

Policja otoczyła kordonem duży obszar w miejscu zdarzenia. Przemoc z użyciem broni wstrząsnęła Södertälje i jest to już piąta strzelanina w ciągu dwóch tygodni. Dwa z nich zakończyły się śmiercią.

W ostatni piątek w miejscowości Ronna zastrzelono młodego mężczyznę, a następnego wieczoru w tej samej okolicy zabito mężczyznę w wieku 40 lat. W związku z tą sytuacją policja znacznie zwiększyła swoje zasoby w Södertälje. W niedzielę na głównym placu miasta ma się odbyć demonstracja przeciwko przemocy.

Do godziny 19.45 w czwartek nikt nie został aresztowany.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Atak nożownika w Upplands Väsby: Mężczyzna poważnie ranny, sprawca aresztowany

Późny wieczór w poniedziałek przyniósł przerażające chwile mieszkańcom Upplands Väsby, gdy w budynku socjalnym w dzielnicy Odenslunda doszło...

Aresztowanie na lotnisku Arlanda: rzadkie znalezisko w bagażu podróżnego

Na lotnisku Arlanda doszło do niecodziennego zatrzymania 60-letniego mężczyzny, który próbował opuścić kraj z bagażem wypełnionym sztabkami złota...

Czesław Mozil w Sztokholmie

Po sześcioletniej przerwie Czesław Mozil wraca z koncertami do Szwecji ze swoim solowym repertuarem! Tym razem obok piosenek...

Tragedia w hotelu: Czterech mężczyzn aresztowanych za gwałt

Wczoraj wieczorem w hotelu w Solnej doszło do szokującego zdarzenia. Czterech mężczyzn w wieku 20 lat zostało aresztowanych...