Dwie osoby ranne po strzelaninie w Södertälje

Data:

Policja poinformowała, że dwie osoby zostały ranne podczas strzelaniny w południowym Södertälje. Helikopter ratunkowy opuścił miejsce zdarzenia z co najmniej jednym rannym.

Policja nie chce zdradzić, jak poważne są obrażenia. „Dwie osoby zostały ranne od strzałów z broni palnej i jest to poważna sprawa”, powiedział rzecznik policji Mats Eriksson.

O godzinie 18:00 policja została powiadomiona o strzelaninie. Po dotarciu na miejsce policja potwierdziła, że padły strzały, ale nie znalazła żadnej rannej osoby. Pół godziny później w dzielnicy mieszkalnej znaleziono leżące na ziemi dwie ranne osoby.

Zgodnie z otrzymanymi sygnałami alarmowymi, brzmiało to tak, jakby został wystrzelony ogień automatyczny, ale rodzaj użytej broni jest nadal niejasny.

Policja otoczyła kordonem duży obszar w miejscu zdarzenia. Przemoc z użyciem broni wstrząsnęła Södertälje i jest to już piąta strzelanina w ciągu dwóch tygodni. Dwa z nich zakończyły się śmiercią.

W ostatni piątek w miejscowości Ronna zastrzelono młodego mężczyznę, a następnego wieczoru w tej samej okolicy zabito mężczyznę w wieku 40 lat. W związku z tą sytuacją policja znacznie zwiększyła swoje zasoby w Södertälje. W niedzielę na głównym placu miasta ma się odbyć demonstracja przeciwko przemocy.

Do godziny 19.45 w czwartek nikt nie został aresztowany.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

KFC rozszerza swoją obecność w Szwecji otwierając się w Mall of Scandinavia

Kentucky Fried Chicken (KFC), znana amerykańska sieć fast food specjalizująca się w kurczakach, planuje znaczne rozszerzenie swojej działalności...

Region Sztokholm chce przetestować ruch nocny w pociągach podmiejskich

Region Sztokholm rozważa wprowadzenie nocnego ruchu w pociągach podmiejskich jako próbną inicjatywę, mającą na celu zaspokojenie potrzeb mieszkańców...

Sztokholm podnosi ceny parkingów o 45%: Reakcje i konsekwencje

W ostatnim czasie, Sztokholm podjął kontrowersyjną decyzję o podwyższeniu cen parkingów dla mieszkańców o 45%. Decyzja ta, motywowana...

Ewakuacja i neutralizacja niebezpiecznego przedmiotu w Kungsängen

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do szeroko zakrojonej operacji policyjnej z udziałem saperów w czteropiętrowym budynku...