Dwie osoby ranne po strzelaninie w Södertälje

Data:

Policja poinformowała, że dwie osoby zostały ranne podczas strzelaniny w południowym Södertälje. Helikopter ratunkowy opuścił miejsce zdarzenia z co najmniej jednym rannym.

Policja nie chce zdradzić, jak poważne są obrażenia. „Dwie osoby zostały ranne od strzałów z broni palnej i jest to poważna sprawa”, powiedział rzecznik policji Mats Eriksson.

O godzinie 18:00 policja została powiadomiona o strzelaninie. Po dotarciu na miejsce policja potwierdziła, że padły strzały, ale nie znalazła żadnej rannej osoby. Pół godziny później w dzielnicy mieszkalnej znaleziono leżące na ziemi dwie ranne osoby.

Zgodnie z otrzymanymi sygnałami alarmowymi, brzmiało to tak, jakby został wystrzelony ogień automatyczny, ale rodzaj użytej broni jest nadal niejasny.

Policja otoczyła kordonem duży obszar w miejscu zdarzenia. Przemoc z użyciem broni wstrząsnęła Södertälje i jest to już piąta strzelanina w ciągu dwóch tygodni. Dwa z nich zakończyły się śmiercią.

W ostatni piątek w miejscowości Ronna zastrzelono młodego mężczyznę, a następnego wieczoru w tej samej okolicy zabito mężczyznę w wieku 40 lat. W związku z tą sytuacją policja znacznie zwiększyła swoje zasoby w Södertälje. W niedzielę na głównym placu miasta ma się odbyć demonstracja przeciwko przemocy.

Do godziny 19.45 w czwartek nikt nie został aresztowany.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Podejrzenie podpalenia bloku mieszkalnego

Służby ratunkowe zostały zaalarmowane w środę wieczorem do pożaru w bloku mieszkalnym w Akalla w północno-zachodnim Sztokholmie. "Doszło do...

Mężczyzna znaleziony z ranami kłutymi na peronie metra

Mężczyzna z ranami kłutymi został znaleziony na peronie na stacji metra Skärmarbrink w południowym Sztokholmie. Mężczyzna został ugodzony...

Mężczyzna postrzelony przez policję w Botkyrka

Mężczyzna został ranny po tym, jak policja oddała do niego strzały podczas akcji w Alby, w gminie Botkyrka. "Społeczeństwo...

Mieszkańcy Sztokholmu są zdrowsi – chodź są duże różnice

Mieszkańcy Sztokholmu żyją dłużej, spada liczba palaczy i mniej osób umiera na zawały serca, udary i nowotwory. Jednak...