Dwie osoby ranne po strzelaninie w Södertälje

Data:

Policja poinformowała, że dwie osoby zostały ranne podczas strzelaniny w południowym Södertälje. Helikopter ratunkowy opuścił miejsce zdarzenia z co najmniej jednym rannym.

Policja nie chce zdradzić, jak poważne są obrażenia. „Dwie osoby zostały ranne od strzałów z broni palnej i jest to poważna sprawa”, powiedział rzecznik policji Mats Eriksson.

O godzinie 18:00 policja została powiadomiona o strzelaninie. Po dotarciu na miejsce policja potwierdziła, że padły strzały, ale nie znalazła żadnej rannej osoby. Pół godziny później w dzielnicy mieszkalnej znaleziono leżące na ziemi dwie ranne osoby.

Zgodnie z otrzymanymi sygnałami alarmowymi, brzmiało to tak, jakby został wystrzelony ogień automatyczny, ale rodzaj użytej broni jest nadal niejasny.

Policja otoczyła kordonem duży obszar w miejscu zdarzenia. Przemoc z użyciem broni wstrząsnęła Södertälje i jest to już piąta strzelanina w ciągu dwóch tygodni. Dwa z nich zakończyły się śmiercią.

W ostatni piątek w miejscowości Ronna zastrzelono młodego mężczyznę, a następnego wieczoru w tej samej okolicy zabito mężczyznę w wieku 40 lat. W związku z tą sytuacją policja znacznie zwiększyła swoje zasoby w Södertälje. W niedzielę na głównym placu miasta ma się odbyć demonstracja przeciwko przemocy.

Do godziny 19.45 w czwartek nikt nie został aresztowany.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Podejrzana niebezpieczna substancja w Kungsholmen: Akcja służb ratunkowych

Wczesnym rankiem dzielnica Kungsholmen w Sztokholmie stała się miejscem intensywnej akcji policyjnej i ratunkowej po zgłoszeniu obecności podejrzanej...

Blokady w Täby – Roslagsbanan odwołany po znalezieniu podejrzanego przedmiotu

W sobotę rano policja otoczyła kordonem obszar w Roslags-Näsby, w Täby na północ od Sztokholmu, po znalezieniu podejrzanego...

Utrudnienia w transporcie publicznym w Sztokholmie podczas wakacji

Lato i wakacje przynoszą ze sobą istotne zmiany w funkcjonowaniu systemu transportu publicznego w Sztokholmie. Od 21 czerwca...

SL w obliczu kryzysu finansowego: deficyt budżetowy i groźba dalszych cięć

Sztokholmska Administracja Transportu (SL) staje przed poważnym kryzysem finansowym, z prognozowanym deficytem budżetowym w wysokości 1,3 miliarda koron...