Łączenie dzielnic w Sztokholmie

Data:

Rinkeby-Kista i Spånga-Tensta są teraz połączone w jedną dzielnicę. Decyzja podjęta przez nowy samorząd, który w opozycji był krytyczny wobec tej propozycji.

Po tym, jak stało się jasne, że Socjaldemokraci, Partia Lewicy i Partia Zielonych przejmą władzę w Sztokholmie, nowy samorząd miejski ogłosił, że 13 dzielnic stanie się 11. Oznacza to, że na mieszkańców czekają dwa różne połączenia dzielnic – jedno, w którym Östermalm łączy się z Norrmalm i staną się północnym śródmieściem Sztokholmu. I taki, w którym Rinkeby-Kista i Spånga-Tensta stają się jedną i tą samą dzielnicą.

Połączenie dzielnic opiera się na propozycji Partii Umiarkowanej w Sztokholmie, która w 2018 roku chciała, aby ówczesne 14 dzielnic stało się czterema. Propozycja ta spotkała się z krytyką między innymi Socjaldemokratów w komisjach Rinkeby-Kista i Spånga-Tensta.

„Oznacza to, że będziemy dysponować większymi środkami, a tutejsi mieszkańcy na tym skorzystają”, powiedział Rashid Mohammed, przyszły przewodniczący samozarządu Spånga-Tensta.

„Można wiele zyskać, jeśli zrobi się to właściwie. Zasadniczo chodzi o to, żeby zdobyć jak najwięcej pieniędzy na takie działania, jak opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym i osobami starszymi w dzielnicach.” – powiedziała Clara Lindblom, Partia Lewicy.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Samolot na lotnisku Arlanda musiał zawrócić po zderzeniu z ptakiem

Samolot pasażerski lecący do Nowego Jorku zderzył się z ptakiem krótko po starcie z Arlandy. W związku z...

Komisja wypadkowa bada wykolejony pociąg przy lotnisku Arlanda

W poniedziałek rano Szwedzka Komisja Badania Wypadków podjęła formalną decyzję o wszczęciu dochodzenia w sprawie incydentu z udziałem...

Jedna osoba poważnie ranna w pożarze mieszkania

Jedna osoba została ranna w pożarze mieszkania w Bredäng na południu Sztokholmu, donosi gazeta Aftonbladet. Alarm o pożarze w...

Przedmiot spadł z dużej wysokości – osoba poważnie ranna

Jedna osoba została poważnie ranna w wypadku w miejscu pracy w Solna. "Osoba została uderzona przez duży przedmiot, który...