Stockholm Pride rusza ponownie – w cieniu ataku terrorystycznego w Oslo

Data:

Stockholm Pride 2022 odbędzie się w pierwszym tygodniu sierpnia, po raz pierwszy od trzech lat festiwal może odbyć się bez ograniczeń związanych z koronawirusem. Jednocześnie następuje to nieco ponad miesiąc po tym, jak w krótkim czasie doszło do strzelaniny w pobliżu festiwalu Oslo Pride.

Sztokholmska parada równości zazwyczaj przyciąga ogromną liczbę uczestników, nie tylko podczas wielkiej parady, która przechodzi przez część miasta. Po dwóch latach ograniczeń związanych z koronawirusem, cała impreza może teraz powrócić na pełną skalę.

Tegoroczny festiwal został jednak przyćmiony przez śmiertelną strzelaninę w Oslo w nocy 25 czerwca, w której zginęły dwie osoby, a 21 zostało rannych. Do strzelaniny doszło w noc poprzedzającą paradę równości w Oslo. Wkrótce po strzelaninie aresztowano 42-letniego mężczyznę, który przebywa w areszcie pod zarzutem zabójstwa, usiłowania zabójstwa i przestępstw terrorystycznych.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Czterech mężczyzn aresztowanych w związku z wybuchami w Sztokholmie

W czwartek po południu aresztowano czterech mężczyzn w wieku od 17 do 30 lat pod zarzutem posiadania materiałów...

Strzelanie w Södertälje

W nocy padło kilka strzałów w stronę drzwi mieszkania na Storgatan w Södertälje. Alarm dotarł do policji o godzinie...

SJ uruchamia nocny pociąg do Berlina

SJ z dniem 31 marca przedłuża nocne połączenie kolejowe Euronight z Hamburga do Berlina, podaje spółka kolejowa w...

Tysiąc nowych miejsc pracy wraz z rozwojem lotniska Arlanda

Rozbudowa lotniska Arlanda, z kilkoma nowymi liniami lotniczymi i wieloma nowymi firmami, które zdecydowały się na założenie działalności...