Pięć koni wpadło w szał w Djurgården w Sztokholmie w sobotę. Dwie osoby zostały ciężko ranne.

Data:

W sobotę po południu na Djurgården w Sztokholmie doszło do ucieczki koni. Dwie osoby zostały poważnie ranne przez konie, które zostały później wyłapane.

O godzinie 15:40 policja otrzymała kilka telefonów od osób zgłaszających kilka koni bez jeźdźców biegających po Djurgården. „Biegły one w różnych kierunkach. Ludzie musieli rzucić się do ucieczki, gdy pojawiły się konie”, powiedział rzecznik policji Per Fahlström agencji informacyjnej TT.

Dwie osoby zostały ranne przez uciekające konie i zostały przewiezione do szpitala. „Jest to kobieta i mężczyzna w wieku 70 lat. Uważa się, że są poważnie ranni”, twierdzi Per Fahlström.

Jedna z nich została zabrana do szpitala helikopterem pogotowia ratunkowego. Konie stały przed restauracją, zanim się uwolniły, powiedział świadek w wywiadzie dla gazety Aftonbladet.

Według policji uciekło pięć koni. O 16.15 wszystkie zostały złapane. Jeden z koni został lekko ranny w nogę. Policja wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie rażącego zaniedbania.

„Jesteśmy na miejscu, prowadzimy przesłuchania i próbujemy zbadać, co się stało”, powiedział Per Fahlström.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...