Podejrzany niebezpieczny przedmiot w Tensta – dwóch zatrzymanych

Data:

Dwie osoby zostały aresztowane w środę wieczorem po znalezieniu podejrzanego niebezpiecznego przedmiotu wewnątrz bloku mieszkalnego w Tensta, na północnym zachodzie Sztokholmu. Kilka godzin później w Järfälla, poza Sztokholmem, znaleziono inny podejrzany niebezpieczny przedmiot, który jest uważany za niebezpieczny.

Policja dowiedziała się o podejrzanym obiekcie w Tensta w związku z innymi pracami policji.

„To nie jest w mieszkaniu, jest gdzieś indziej” – poinformował Daniel Wikdahl, rzecznik prasowy sztokholmskiej policji.

Wszczęto wstępne dochodzenie w sprawie przygotowań do ogólnego zniszczenia i przestępstw przeciwko prawu dotyczącemu towarów łatwopalnych i wybuchowych.

„Aresztowaliśmy dwie osoby i teraz będziemy z nimi rozmawiać na temat tego obiektu.
Równolegle w godzinach wieczornych sztokholmska policja pracowała nad innym podejrzanym niebezpiecznym obiektem – ale w Järfälla.

Krótko przed 22:00 otrzymali alarm o podejrzanym obiekcie – który w tym przypadku znajdował się na zewnątrz. Po zbadaniu obiektu przez krajowy oddział saperów uznano go za niebezpieczny, a policja wszczęła teraz kolejne wstępne dochodzenie w sprawie przygotowań do ogólnego zniszczenia. O godzinie 03:00 żaden podejrzany nie został aresztowany, pisze policja na swojej stronie internetowej.

Daniel Wikdahl powiedział w nocy, że obecnie nic nie wskazuje na związek między wydarzeniami i że są one badane oddzielnie, ale nie można tego wykluczyć na tak wczesnym etapie.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Samolot na lotnisku Arlanda musiał zawrócić po zderzeniu z ptakiem

Samolot pasażerski lecący do Nowego Jorku zderzył się z ptakiem krótko po starcie z Arlandy. W związku z...

Komisja wypadkowa bada wykolejony pociąg przy lotnisku Arlanda

W poniedziałek rano Szwedzka Komisja Badania Wypadków podjęła formalną decyzję o wszczęciu dochodzenia w sprawie incydentu z udziałem...

Jedna osoba poważnie ranna w pożarze mieszkania

Jedna osoba została ranna w pożarze mieszkania w Bredäng na południu Sztokholmu, donosi gazeta Aftonbladet. Alarm o pożarze w...

Przedmiot spadł z dużej wysokości – osoba poważnie ranna

Jedna osoba została poważnie ranna w wypadku w miejscu pracy w Solna. "Osoba została uderzona przez duży przedmiot, który...