Policja oddała strzały ostrzegawcze w Kista – cztery osoby aresztowane

Data:

Policja oddała kilka strzałów ostrzegawczych w związku z akcją, podczas której w Kista, na północ od Sztokholmu, aresztowano czterech podejrzanych o włamanie.

Po włamaniu do sklepu w centrum handlowym Kista, w niedzielę wczesnym rankiem policja zatrzymała dwa samochody, którymi podróżowali uciekający włamywacze. Alarm został podniesiony tuż przed 7 rano. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, podjęli pościg za samochodami i uciekającymi sprawcami. Przynajmniej jeden z samochodów jechał z dużą prędkością, gdy zatrzymała go policja.

Policjanci aresztowali czterech mężczyzn w wieku 25 lat. „W związku z jednym z aresztowań policjant doświadczył sytuacji zagrożenia do tego stopnia, że policjanci wyciągnął broń służbową i oddali kilka strzałów ostrzegawczych”, powiedziała rzecznik policji Ola Österling.

Rzecznik prasowa nie chce powiedzieć, jaka była sytuacja zagrożenia. Podczas operacji nikt nie został ranny. Policja wszczęła dochodzenie w sprawie kradzieży i groźby bezprawnej, jak również w sprawie usiłowania zabójstwa lub napaści.

Czterech podejrzanych zostało aresztowanych po przesłuchaniu. Zgodnie z procedurą, gdy policjant użyje swoją broń służbową, sprawa zostanie również zgłoszona do zbadania w Specjalnej Izbie Prokuratury.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...