Policja oddała strzały ostrzegawcze w Kista – cztery osoby aresztowane

Data:

Policja oddała kilka strzałów ostrzegawczych w związku z akcją, podczas której w Kista, na północ od Sztokholmu, aresztowano czterech podejrzanych o włamanie.

Po włamaniu do sklepu w centrum handlowym Kista, w niedzielę wczesnym rankiem policja zatrzymała dwa samochody, którymi podróżowali uciekający włamywacze. Alarm został podniesiony tuż przed 7 rano. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, podjęli pościg za samochodami i uciekającymi sprawcami. Przynajmniej jeden z samochodów jechał z dużą prędkością, gdy zatrzymała go policja.

Policjanci aresztowali czterech mężczyzn w wieku 25 lat. „W związku z jednym z aresztowań policjant doświadczył sytuacji zagrożenia do tego stopnia, że policjanci wyciągnął broń służbową i oddali kilka strzałów ostrzegawczych”, powiedziała rzecznik policji Ola Österling.

Rzecznik prasowa nie chce powiedzieć, jaka była sytuacja zagrożenia. Podczas operacji nikt nie został ranny. Policja wszczęła dochodzenie w sprawie kradzieży i groźby bezprawnej, jak również w sprawie usiłowania zabójstwa lub napaści.

Czterech podejrzanych zostało aresztowanych po przesłuchaniu. Zgodnie z procedurą, gdy policjant użyje swoją broń służbową, sprawa zostanie również zgłoszona do zbadania w Specjalnej Izbie Prokuratury.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Czterech mężczyzn aresztowanych w związku z wybuchami w Sztokholmie

W czwartek po południu aresztowano czterech mężczyzn w wieku od 17 do 30 lat pod zarzutem posiadania materiałów...

Strzelanie w Södertälje

W nocy padło kilka strzałów w stronę drzwi mieszkania na Storgatan w Södertälje. Alarm dotarł do policji o godzinie...

SJ uruchamia nocny pociąg do Berlina

SJ z dniem 31 marca przedłuża nocne połączenie kolejowe Euronight z Hamburga do Berlina, podaje spółka kolejowa w...

Tysiąc nowych miejsc pracy wraz z rozwojem lotniska Arlanda

Rozbudowa lotniska Arlanda, z kilkoma nowymi liniami lotniczymi i wieloma nowymi firmami, które zdecydowały się na założenie działalności...