Policja oddała strzały ostrzegawcze w Kista – cztery osoby aresztowane

Data:

Policja oddała kilka strzałów ostrzegawczych w związku z akcją, podczas której w Kista, na północ od Sztokholmu, aresztowano czterech podejrzanych o włamanie.

Po włamaniu do sklepu w centrum handlowym Kista, w niedzielę wczesnym rankiem policja zatrzymała dwa samochody, którymi podróżowali uciekający włamywacze. Alarm został podniesiony tuż przed 7 rano. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, podjęli pościg za samochodami i uciekającymi sprawcami. Przynajmniej jeden z samochodów jechał z dużą prędkością, gdy zatrzymała go policja.

Policjanci aresztowali czterech mężczyzn w wieku 25 lat. „W związku z jednym z aresztowań policjant doświadczył sytuacji zagrożenia do tego stopnia, że policjanci wyciągnął broń służbową i oddali kilka strzałów ostrzegawczych”, powiedziała rzecznik policji Ola Österling.

Rzecznik prasowa nie chce powiedzieć, jaka była sytuacja zagrożenia. Podczas operacji nikt nie został ranny. Policja wszczęła dochodzenie w sprawie kradzieży i groźby bezprawnej, jak również w sprawie usiłowania zabójstwa lub napaści.

Czterech podejrzanych zostało aresztowanych po przesłuchaniu. Zgodnie z procedurą, gdy policjant użyje swoją broń służbową, sprawa zostanie również zgłoszona do zbadania w Specjalnej Izbie Prokuratury.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Samolot na lotnisku Arlanda musiał zawrócić po zderzeniu z ptakiem

Samolot pasażerski lecący do Nowego Jorku zderzył się z ptakiem krótko po starcie z Arlandy. W związku z...

Komisja wypadkowa bada wykolejony pociąg przy lotnisku Arlanda

W poniedziałek rano Szwedzka Komisja Badania Wypadków podjęła formalną decyzję o wszczęciu dochodzenia w sprawie incydentu z udziałem...

Jedna osoba poważnie ranna w pożarze mieszkania

Jedna osoba została ranna w pożarze mieszkania w Bredäng na południu Sztokholmu, donosi gazeta Aftonbladet. Alarm o pożarze w...

Przedmiot spadł z dużej wysokości – osoba poważnie ranna

Jedna osoba została poważnie ranna w wypadku w miejscu pracy w Solna. "Osoba została uderzona przez duży przedmiot, który...