Strajk na lotnisku Arlanda odwołany

Data:

Almega i Związek Zawodowy Pracowników Transportu osiągnęły porozumienie. Oznacza to, że strajk, który miał rozpocząć się na lotnisku Arlanda w przyszłym tygodniu, został odwołany.

Nie będzie więcej strajku na lotnisku Arlanda. Almega ogłosiła w komunikacie prasowym, że osiągnięto porozumienie ze Związkiem Zawodowym Pracowników Transportu.

„Jestem bardzo zadowolony, że wspólnie udało nam się osiągnąć rozwiązanie, które jest akceptowalne zarówno dla pracodawców, jak i pracowników branży ochrony” – poinformował Adam Dobbertin, szef negocjacji w Almega Säkerhetsföretagen.

Zgodnie z komunikatem prasowym, główne kwestie w negocjacjach, a także mediacjach, dotyczyły całkowitego poziomu wzrostu wynagrodzeń oraz tego, w jaki sposób należy uregulować różne zmiany w warunkach pracy.

„Chronimy szwedzki model, a podpisywane przez nas umowy muszą mieścić się w ramach uzgodnionych przez partnerów społecznych. Było wiele ustępstw, ale jestem zadowolony z kolejnego porozumienia”, powiedział Adam Dobbertin.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...