Tragiczny wypadek w Operze w Sztokholmie: Technik sceniczny zginął po upadku z balkonu

Data:

Wstrząsające wydarzenie miało miejsce w centrum Sztokholmu, w Królewskiej Operze Szwedzkiej. Technik sceniczny tej prestiżowej instytucji zginął po upadku z balkonu podczas wykonywania swoich obowiązków na scenie opery.

Daniel Wikdahl, rzecznik prasowy policji, podał, że mężczyzna upadł z dużej wysokości. „Był bardzo wysoko, może dziesięć metrów”, powiedział Wikdahl dla agencji prasowej TT. Pomimo natychmiastowej interwencji i prób udzielenia pomocy, technik sceniczny doznał poważnych obrażeń. Został przetransportowany do najbliższego szpitala za pomocą helikoptera pogotowia ratunkowego. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Obecnie przyczyny tragicznego wypadku nie są znane. „Nie wiemy, jak doszło do tego wypadku, to część tego, co będziemy badać”, mówi Wikdahl. Śledztwo w tej sprawie jest w toku.

Z głębokim smutkiem i szacunkiem dla zmarłego technika, Królewska Opera Szwedzka postanowiła zawiesić wszystkie działania artystyczne na najbliższe dni. Wszystkie występy, próby i inne działania zaplanowane na czwartek wieczorem oraz piątek zostały odwołane, jak podano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Wypadek miał miejsce około godziny 15:00 w czwartek. Środowisko artystyczne i pracownicy opery są w głębokim żalu. Wielu z nich wyraża współczucie rodzinie i bliskim zmarłego technika.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...