Wybuch w Södermalm

Data:

We wtorek w nocy w wejściu do restauracji w Södermalm w centrum Sztokholmu wybuchł potężny ładunek wybuchowy. Nikt nie został ranny, ale budynek jest bardzo zniszczony.

„Występują rozległe szkody, takie jak rozbite szyby i uszkodzenia elewacji. Fasada i okna zostały uszkodzone również na piętrze, gdzie znajdują się lokale mieszkalne. Otrzymaliśmy wiele telefonów, że na Nytorget został zdetonowany ładunek wybuchowy i kiedy widzimy zniszczenia, nie ma wątpliwości, że jest to ładunek wybuchowy, który został umieszczony w pobliżu restauracji lub w wejściu.” – opowiada rzecznik policji Ola Österling.

Teren został otoczony kordonem i trwa wielka operacja policyjna, w której biorą udział technicy bombowi badający miejsce zdarzenia.

„Wszczęliśmy dochodzenie karne pod kątem zniszczenia publicznego i obecnie badamy szereg okoliczności i przesłuchujemy ludzi, aby ustalić, co się stało i jaki był motyw.” – powiedziała Ola Österling.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Czterech mężczyzn aresztowanych w związku z wybuchami w Sztokholmie

W czwartek po południu aresztowano czterech mężczyzn w wieku od 17 do 30 lat pod zarzutem posiadania materiałów...

Strzelanie w Södertälje

W nocy padło kilka strzałów w stronę drzwi mieszkania na Storgatan w Södertälje. Alarm dotarł do policji o godzinie...

SJ uruchamia nocny pociąg do Berlina

SJ z dniem 31 marca przedłuża nocne połączenie kolejowe Euronight z Hamburga do Berlina, podaje spółka kolejowa w...

Tysiąc nowych miejsc pracy wraz z rozwojem lotniska Arlanda

Rozbudowa lotniska Arlanda, z kilkoma nowymi liniami lotniczymi i wieloma nowymi firmami, które zdecydowały się na założenie działalności...