Wzrost zachorowań na COVID-19 w Sztokholmie: Nowy wariant wirusa i aktualizacja szczepionek

Data:

W ostatnich tygodniach w Sztokholmie odnotowano znaczący wzrost liczby potwierdzonych przypadków COVID-19. Obecnie 120 osób jest hospitalizowanych w regionie, a liczba przypadków wróciła do poziomu sprzed lata.

Maria Rotzén Östlund, specjalista chorób zakaźnych w Regionie Sztokholm, podkreśla znaczenie przestrzegania zaleceń dotyczących szczepień. „Nie sądzę, że powinniśmy się martwić wzrostem zachorowań, ale ważne jest, aby przestrzegać zaleceń dotyczących szczepień”, mówi.

Różne warianty wirusa krążą w kraju, a jesienią do Szwecji trafią nowe, zaktualizowane szczepionki. Zaleca się je szczególnie osobom z grupy ryzyka oraz tym powyżej 65 roku życia.

Trend wzrostowy w Sztokholmie odzwierciedla sytuację w całej Szwecji. Wzrost zachorowań obserwuje się również w wielu krajach europejskich oraz na świecie, co potwierdzają statystyki Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego.

Eksperci przewidują, że liczba zachorowań będzie rosła w okresie jesienno-zimowym. COVID-19, będący wirusem układu oddechowego, ma tendencję do intensywniejszego rozprzestrzeniania się w chłodniejszych miesiącach. Jednakże, nowy wariant wirusa, nazwany „Eris”, może również wpłynąć na wzrost liczby przypadków. „Objawy Eris nie są gorsze, ale nie jesteśmy do niego przyzwyczajeni, co może wpłynąć na wzrost zachorowań”, wyjaśnia Maria Rotzén Östlund.

W obliczu tych wyzwań, władze zdrowia podkreślają znaczenie przestrzegania zaleceń i zachowania ostrożności, aby chronić siebie i innych.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Wizz Air rozpoczyna działalność na lotnisku Arlanda – może to być poważny cios dla Skavsty.

Europejska tania linia lotnicza Wizz Air kontynuuje ekspansję i teraz celuje w największe szwedzkie lotnisko. Od 31 października...

Trzy osoby ranne w eksplozji w bloku mieszkalnym

Trzy dorosłe osoby zostały ranne w wyniku eksplozji w budynku mieszkalnym w dzielnicy Hässelby w zachodniej części Sztokholmu.Detonacja...

Biuro paszportowe Arlanda zostaje zamknięte

Zmiany w Wydawaniu Paszportów Tymczasowych na Lotnisku Arlanda Podróżujący z lotniska Arlanda w Sztokholmie powinni pilnie sprawdzić ważność swoich...

Pożar w Bredäng: 12 osób hospitalizowanych

W niedzielną noc mieszkańcy Bredäng w południowo-zachodniej części Sztokholmu doświadczyli przerażającego zdarzenia. W jednym z siedmiopiętrowych bloków mieszkalnych...