Wzrost zachorowań na COVID-19 w Sztokholmie: Nowy wariant wirusa i aktualizacja szczepionek

Data:

W ostatnich tygodniach w Sztokholmie odnotowano znaczący wzrost liczby potwierdzonych przypadków COVID-19. Obecnie 120 osób jest hospitalizowanych w regionie, a liczba przypadków wróciła do poziomu sprzed lata.

Maria Rotzén Östlund, specjalista chorób zakaźnych w Regionie Sztokholm, podkreśla znaczenie przestrzegania zaleceń dotyczących szczepień. „Nie sądzę, że powinniśmy się martwić wzrostem zachorowań, ale ważne jest, aby przestrzegać zaleceń dotyczących szczepień”, mówi.

Różne warianty wirusa krążą w kraju, a jesienią do Szwecji trafią nowe, zaktualizowane szczepionki. Zaleca się je szczególnie osobom z grupy ryzyka oraz tym powyżej 65 roku życia.

Trend wzrostowy w Sztokholmie odzwierciedla sytuację w całej Szwecji. Wzrost zachorowań obserwuje się również w wielu krajach europejskich oraz na świecie, co potwierdzają statystyki Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego.

Eksperci przewidują, że liczba zachorowań będzie rosła w okresie jesienno-zimowym. COVID-19, będący wirusem układu oddechowego, ma tendencję do intensywniejszego rozprzestrzeniania się w chłodniejszych miesiącach. Jednakże, nowy wariant wirusa, nazwany „Eris”, może również wpłynąć na wzrost liczby przypadków. „Objawy Eris nie są gorsze, ale nie jesteśmy do niego przyzwyczajeni, co może wpłynąć na wzrost zachorowań”, wyjaśnia Maria Rotzén Östlund.

W obliczu tych wyzwań, władze zdrowia podkreślają znaczenie przestrzegania zaleceń i zachowania ostrożności, aby chronić siebie i innych.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Podejrzana niebezpieczna substancja w Kungsholmen: Akcja służb ratunkowych

Wczesnym rankiem dzielnica Kungsholmen w Sztokholmie stała się miejscem intensywnej akcji policyjnej i ratunkowej po zgłoszeniu obecności podejrzanej...

Blokady w Täby – Roslagsbanan odwołany po znalezieniu podejrzanego przedmiotu

W sobotę rano policja otoczyła kordonem obszar w Roslags-Näsby, w Täby na północ od Sztokholmu, po znalezieniu podejrzanego...

Utrudnienia w transporcie publicznym w Sztokholmie podczas wakacji

Lato i wakacje przynoszą ze sobą istotne zmiany w funkcjonowaniu systemu transportu publicznego w Sztokholmie. Od 21 czerwca...

SL w obliczu kryzysu finansowego: deficyt budżetowy i groźba dalszych cięć

Sztokholmska Administracja Transportu (SL) staje przed poważnym kryzysem finansowym, z prognozowanym deficytem budżetowym w wysokości 1,3 miliarda koron...