108 lokatorów eksmitowanych z mieszkań w Sztokholmie

Data:

W ubiegłym tygodniu ponad 100 lokatorów zostało eksmitowanych z mieszkań w Sollentunie i Hässelby. Powodem jest afera z udziałem najemców, którzy z kolei wynajmowali mieszkania w trzeciej i czwartej ręce.

Svenska Nyttobostäder, właściciel nieruchomości w Sollentunie i Hässelby, realizuje pomysł na biznes polegający na wynajmowaniu nowo wybudowanych mieszkań. Zleciły one pośrednikowi, firmie Essense of Living, wynajęcie mieszkań klientom korporacyjnym i służbom socjalnym gmin. „W sierpniu dowiedzieliśmy się, że firma Essense of Living naruszyła umowę handlową z nami, ponieważ wynajęła mieszkania osobom trzecim”, powiedział w wywiadzie dla telewizji SVT Tommy Johansson, dyrektor generalny Svenska Nyttobostäder.

Dyrektor generalny Svenska Nyttobostäder opisał skomplikowany łańcuch wynajmu, w którym kilka firm działało jako pośrednicy i wynajmowało mieszkania najemcom w nieruchomości. Mieszkańcy tych nieruchomości wynajęli swoje mieszkania od firm TSS Holding AB i Rent XPress, które w rzeczywistości są pośrednikami.

Umowy została rozwiązana w trybie natychmiastowym, co spowodowało, że w ubiegły piątek kilku lokatorów zostało eksmitowanych ze swoich mieszkań.

„Lokatorzy, którzy skontaktowali się ze Stowarzyszeniem Lokatorów, są przekonani, że mają umowę z pierwszej ręki i są w tym wprowadzani w błąd. Jednocześnie właściciel nieruchomości, firma Svenska Nyttobostäder, ponosi ogromną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację, ponieważ nie ma kontroli nad pośrednikami.” – twierdzi Bengt Öhman, prawnik ze Stowarzyszenia Lokatorów w Regionie Sztokholmskim.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Samolot na lotnisku Arlanda musiał zawrócić po zderzeniu z ptakiem

Samolot pasażerski lecący do Nowego Jorku zderzył się z ptakiem krótko po starcie z Arlandy. W związku z...

Komisja wypadkowa bada wykolejony pociąg przy lotnisku Arlanda

W poniedziałek rano Szwedzka Komisja Badania Wypadków podjęła formalną decyzję o wszczęciu dochodzenia w sprawie incydentu z udziałem...

Jedna osoba poważnie ranna w pożarze mieszkania

Jedna osoba została ranna w pożarze mieszkania w Bredäng na południu Sztokholmu, donosi gazeta Aftonbladet. Alarm o pożarze w...

Przedmiot spadł z dużej wysokości – osoba poważnie ranna

Jedna osoba została poważnie ranna w wypadku w miejscu pracy w Solna. "Osoba została uderzona przez duży przedmiot, który...