18-letni mężczyzna aresztowany po wtargnięciu na teren amerykańskiej ambasady w Sztokholmie

Data:

W piątkowy wieczór 18-letni mężczyzna został zatrzymany przez personel ambasady USA w Sztokholmie po tym, jak przekroczył ogrodzenie placówki dyplomatycznej. Incydent ten wywołał zaniepokojenie i doprowadził do interwencji ze strony odpowiednich służb.

Peter Asp, przedstawiciel sztokholmskiej policji, potwierdził zatrzymanie mężczyzny i wyjaśnił, że został on aresztowany pod zarzutem różnych przestępstw. Jak dotąd nie jest jasne, jakie były jego intencje ani czy miał świadomość, gdzie się znajduje w momencie wtargnięcia.

Informacje wskazują, że podejrzany próbował również dostać się na teren sąsiedniej niemieckiej ambasady. Policja szwedzka, chociaż nie posiada pełnej jurysdykcji nad obszarami ambasad, podjęła odpowiednie działania w ramach swoich możliwości. Mężczyzna został przekazany szwedzkim władzom.

Główne zarzuty stawiane 18-latkowi to nielegalne wtargnięcie oraz przestępstwa związane z narkotykami. Jednak przed przesłuchaniem dokładnych informacji na ten temat, mężczyzna musi odzyskać pełną sprawność po zdarzeniu.

„Musimy dać mu trochę czasu, aby się uspokoił, zanim będziemy mogli przeprowadzić bardziej szczegółowe przesłuchanie”, powiedział Peter Asp.

Śledztwo w tej sprawie nadal trwa, a policja będzie starannie badać okoliczności wtargnięcia i ustalać, czy istnieje jakiekolwiek powiązanie z innymi wydarzeniami. Ambasady zazwyczaj są miejscami ochronionymi, co czyni to zdarzenie szczególnie niezwykłym.

Kontakt z przedstawicielami ambasady USA w Sztokholmie w celu uzyskania dalszych informacji nie był możliwy w momencie pisania tego artykułu.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...