Mężczyzna zabity po interwencji policji w Solna

Data:

Mężczyzna rzekomo atakował ludzi i pojazdy w Solna w sobotę rano. Funkcjonariusz policji, który interweniował na miejscu zdarzenia, został lekko ranny. Policja ogłosiła później, że agresywny mężczyzna zmarł.

Około godziny 07:30 policja otrzymała zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie. Na miejscu doszło do sprzeczki, która doprowadziła do obrażeń policjanta.

„W związku z interwencją policjant został zaatakowany narzędziem. Policjant musiał skorzystać z pomocy medycznej”, poinformował rzecznik policji Mats Eriksson.

Podejrzany mężczyzna później zasłabł i został przewieziony do szpitala, podczas gdy miejsce zdarzenia zostało odgrodzone w celu przeprowadzenia dochodzenia technicznego.

Na miejscu przeprowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową
Policja ogłosiła później, że mężczyzna zmarł. Krewni zostali poinformowani, a incydent zostanie teraz zbadany przez prokuraturę.

„Mężczyzna gonił kogoś i straszył ludzi. Udaliśmy się na miejsce zdarzenia i próbowaliśmy zapanować nad mężczyzną. Doszło do zatrzymania akcji serca, policja i służby ratunkowe rozpoczęły resuscytację krążeniowo-oddechową, a następnie stwierdzono zgon” – powiedział Mats Eriksson.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Wizz Air rozpoczyna działalność na lotnisku Arlanda – może to być poważny cios dla Skavsty.

Europejska tania linia lotnicza Wizz Air kontynuuje ekspansję i teraz celuje w największe szwedzkie lotnisko. Od 31 października...

Trzy osoby ranne w eksplozji w bloku mieszkalnym

Trzy dorosłe osoby zostały ranne w wyniku eksplozji w budynku mieszkalnym w dzielnicy Hässelby w zachodniej części Sztokholmu.Detonacja...

Biuro paszportowe Arlanda zostaje zamknięte

Zmiany w Wydawaniu Paszportów Tymczasowych na Lotnisku Arlanda Podróżujący z lotniska Arlanda w Sztokholmie powinni pilnie sprawdzić ważność swoich...

Pożar w Bredäng: 12 osób hospitalizowanych

W niedzielną noc mieszkańcy Bredäng w południowo-zachodniej części Sztokholmu doświadczyli przerażającego zdarzenia. W jednym z siedmiopiętrowych bloków mieszkalnych...