Mężczyzna zabity po interwencji policji w Solna

Data:

Mężczyzna rzekomo atakował ludzi i pojazdy w Solna w sobotę rano. Funkcjonariusz policji, który interweniował na miejscu zdarzenia, został lekko ranny. Policja ogłosiła później, że agresywny mężczyzna zmarł.

Około godziny 07:30 policja otrzymała zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie. Na miejscu doszło do sprzeczki, która doprowadziła do obrażeń policjanta.

„W związku z interwencją policjant został zaatakowany narzędziem. Policjant musiał skorzystać z pomocy medycznej”, poinformował rzecznik policji Mats Eriksson.

Podejrzany mężczyzna później zasłabł i został przewieziony do szpitala, podczas gdy miejsce zdarzenia zostało odgrodzone w celu przeprowadzenia dochodzenia technicznego.

Na miejscu przeprowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową
Policja ogłosiła później, że mężczyzna zmarł. Krewni zostali poinformowani, a incydent zostanie teraz zbadany przez prokuraturę.

„Mężczyzna gonił kogoś i straszył ludzi. Udaliśmy się na miejsce zdarzenia i próbowaliśmy zapanować nad mężczyzną. Doszło do zatrzymania akcji serca, policja i służby ratunkowe rozpoczęły resuscytację krążeniowo-oddechową, a następnie stwierdzono zgon” – powiedział Mats Eriksson.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Podejrzana niebezpieczna substancja w Kungsholmen: Akcja służb ratunkowych

Wczesnym rankiem dzielnica Kungsholmen w Sztokholmie stała się miejscem intensywnej akcji policyjnej i ratunkowej po zgłoszeniu obecności podejrzanej...

Blokady w Täby – Roslagsbanan odwołany po znalezieniu podejrzanego przedmiotu

W sobotę rano policja otoczyła kordonem obszar w Roslags-Näsby, w Täby na północ od Sztokholmu, po znalezieniu podejrzanego...

Utrudnienia w transporcie publicznym w Sztokholmie podczas wakacji

Lato i wakacje przynoszą ze sobą istotne zmiany w funkcjonowaniu systemu transportu publicznego w Sztokholmie. Od 21 czerwca...

SL w obliczu kryzysu finansowego: deficyt budżetowy i groźba dalszych cięć

Sztokholmska Administracja Transportu (SL) staje przed poważnym kryzysem finansowym, z prognozowanym deficytem budżetowym w wysokości 1,3 miliarda koron...