Awaria techniczna paraliżuje ruch na Norra Länken w Sztokholmie

Data:

Jak donosi szwedzkie radio, ruch na ważnej trasie Norra Länken w Sztokholmie został całkowicie wstrzymany z powodu poważnej usterki technicznej. Awaria została zauważona około godziny 16:30 w poniedziałek.

Bengt Olsson, rzecznik prasowy Szwedzkiej Administracji Transportu, w rozmowie z agencją informcyjną TT podkreślił znaczenie bezpieczeństwa w tunelach. „Wszystkie tunele mają wiele rozwiązań technicznych, od wentylatorów po systemy tryskaczowe. Monitorujemy je przez całą dobę. Jeśli cokolwiek przestanie działać prawidłowo, musimy podjąć decyzję o zamknięciu tunelu dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi”, wyjaśnił Olsson.

Zamknięcie tej ważnej arterii komunikacyjnej będzie miało znaczący wpływ na ruch drogowy w stolicy Szwecji. Olsson dodał: „Będzie to miało duży wpływ na wszystko, co jest związane z ruchem drogowym w Sztokholmie. Zamknięcie któregokolwiek z tuneli wpłynie na ruch na Essingeleden, a także na ruch w kierunku północnym do E4 i E20/E18”.

W tej chwili nie jest jasne, kiedy usterka zostanie usunięta. „Nasi technicy są już na miejscu i pracują nad rozwiązaniem problemu. Muszą dokładnie zlokalizować źródło usterki, a w tej chwili tego jeszcze nie ustalili”, mówi Olsson.

Władze apelują do kierowców o cierpliwość i korzystanie z alternatywnych tras, jeśli to możliwe, oraz o śledzenie aktualnych informacji na temat sytuacji na drogach.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...