Duży pożar w Botkyrka: Śledztwo w sprawie podejrzenia podpalenia w tle konfliktu gangów

Data:

W nocy w miejscowości Tumba, Botkyrka, niedaleko Sztokholmu, doszło do rozległego pożaru budynku przemysłowego. Tragiczne wydarzenie, które zniszczył budynek o powierzchni 5 000 metrów kwadratowych, obecnie jest przedmiotem śledztwa z podejrzeniem podpalenia. Policja bada możliwe powiązania tego aktu z ładunkiem wybuchowym, który został zdetonowany pod tym samym adresem 26 stycznia oraz z bieżącym konfliktem gangów.

Strażacy i policja zostali powiadomieni o incydencie krótko po 2:00 nad ranem. Ogień szybko rozprzestrzenił się, prowadząc do decyzji o kontrolowaniu jego rozprzestrzeniania, zamiast bezpośredniej próby jego ugaszenia. O godzinie 8:30 oceniono, że ogień prawdopodobnie będzie trwał przez resztę dnia, niszcząc głównie magazyn owoców i warzyw.

„Ryzyko rozprzestrzeniania się pożaru jest niskie”, mówi Anders Sessler, oficer dowodzący Räddningstjänsten Södertörn. Pomimo zniszczeń, nie odnotowano żadnych ofiar, a straż pożarna wykonała heroiczne działania, aby uratować to, co możliwe, takie jak pobliskie ciężarówki.

Związek pożaru z lokalnym podziemiem przestępczym jest obiektem spekulacji, z policją prowadzącą intensywne dochodzenie, które uwzględni wcześniejsze incydenty i możliwe konflikty gangów.

„W tym miejscu wcześniej miały miejsce różne incydenty”, mówi rzecznik prasowy policji, Daniel Wikdahl, co tylko potęguje tajemnicę i ciężar sprawy, która wstrząsnęła lokalną społecznością. Policja kontynuuje zbieranie dowodów i przesłuchuje świadków, starając się zrozumieć pełen zakres i motywy tego przerażającego aktu przemocy.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...