Eksplozja w Rågsved – powiązana z poprzednimi zdarzeniami

Data:

Przed drzwiami do budynku mieszkalnego w Rågsved na południu Sztokholmu zdetonowany został ładunek wybuchowy. Według policji, wybuch jest prawdopodobnie związany z poprzednimi morderstwami i strzelaninami w stolicy w czasie świąt Bożego Narodzenia i w dniach pomiędzy nimi.

„Zakładamy, że wybuch ma miejsce w łańcuchu wydarzeń, które widzieliśmy, zwłaszcza w południowym Sztokholmie w odstępie kilku dni, a które rozpoczęły się od morderstwa w Rinkeby w okresie świąt Bożego Narodzenia.” – powiedziała rzecznik prasowa policji Ola Österling.

Alarm o wybuchu dotarł do policji krótko po wpół do trzeciej w sobotę. Gdy policja przybyła na miejsce zdarzenia, stwierdziła, że w bramie zdetonowany został ładunek wybuchowy. „Brama ma rozległe uszkodzenia, mamy też uszkodzenia odłamków w oknach i drzwiach nieco oddalonych od ładunku wybuchowego.” – mówi Ola Österling.

Nie odnotowano, aby ktoś odniósł fizyczne obrażenia.

Policja pracowała intensywnie na miejscu zdarzenia dziś rano, w tym identyfikując mieszkańców domu, w którym doszło do eksplozji, aby sprawdzić, czy któryś z nich mógł być celem wybuchu. „Wszystkie siły sztokholmskiej policji są w tej chwili na miejscu w Rågsved. Wszyscy są na miejscu, aby zbadać, co się stało i jak umiejscawiamy to w stosunku do poprzednich morderstw i ataków.” – powiedziała Ola Österling.

Policja sprawdza teraz wszystkie mieszkania i rozmawia z osobami, które były w okolicy. W sprawie publicznego spustoszenia wszczęto dochodzenie karne.

Zeszłotygodniowe strzelaniny i eksplozje rozpoczęły się, gdy policja została zaalarmowana w świąteczny poranek pod adresem w Rinkeby, w północno-zachodnim Sztokholmie. Na miejscu zdarzenia znaleziono ciężko rannego mężczyznę w wieku 30 lat, który został postrzelony. Tego samego wieczoru przyszła wiadomość, że zmarł.

We wtorek wieczorem doszło do eksplozji w Enskededalen na południu Sztokholmu, a w środę wcześnie rano padły strzały na posesji w Gubbängen, która została ostrzelana także późnym wieczorem.

Za strzelaninę w środę wieczorem aresztowano w piątek 15-latka, podejrzanego o próbę zabójstwa.

W środę wieczorem doszło też do wybuchu w bramie domu wielorodzinnego w miejscowości Farsta na południu Sztokholmu. Nikt nie został jeszcze aresztowany w związku z tym incydentem, ale wszczęto wstępne śledztwo w sprawie publicznego niszczenia mienia.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...