Friends Arena w Solna zmienia nazwę

Data:

Friends Arena, szwedzki stadion narodowy zlokalizowany w Solna na przedmieściach Sztokholmu, otrzyma nową nazwę od 12 lipca tego roku. W komunikacie prasowym ogłoszono, że stadion będzie teraz nosił nazwę Strawberry Arena. Zmiana ta jest efektem nowej umowy nazewniczej podpisanej pomiędzy Stockholm Live, zarządcą areny, a siecią hoteli Strawberry, założoną przez Pettera Stordalena.

Strawberry, wcześniej znane jako Nordic Choice Hotels, jest jedną z największych sieci hotelowych w Skandynawii. Nowe partnerstwo z Stockholm Live oznacza, że Strawberry będzie teraz oficjalnym partnerem nazewniczym areny.

Petter Stordalen, magnat hotelowy, wyraził swoje zadowolenie z nowej nazwy, podkreślając, że Strawberry Arena będzie symbolem doświadczeń i różnorodności. „To będzie arena z miejscem na energię, odwagę i entuzjazm,” powiedział Stordalen.

Johan Mägi, dyrektor handlowy Stockholm Live, również wyraził swoje zadowolenie z umowy, nazywając Strawberry „wymarzonym partnerem”. Stockholm Live i Strawberry mają wspólne ambicje stworzenia miejsca, które będzie najlepsze w dostarczaniu wrażeń.

Zmiana nazwy areny jest również okazją dla Strawberry do zaoferowania holistycznego doświadczenia odwiedzającym. Stordalen podkreśla, że Strawberry chce tworzyć miejsce dla najlepszych spotkań i doświadczeń w Szwecji i regionie nordyckim.

AIK, szwedzki klub piłkarski, którego domowym stadionem jest Friends Arena, nie był jednak zaangażowany w proces zmiany nazwy, jak donosi Expressen. Fredrik Söderberg, dyrektor generalny AIK Fotboll, na razie nie chce komentować tej zmiany. „Jest za wcześnie. Nie będę tego komentował teraz, gdy wiadomość dopiero się pojawiła,” stwierdził Söderberg.

Nowa nazwa areny, Strawberry Arena, ma symbolizować nową erę dla stadionu, będąc jednocześnie krokiem naprzód w rozwoju doświadczeń sportowych i kulturalnych w Szwecji.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Ryanair rozszerza ofertę z Sztokholmu dodając nowe trasy

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozszerzenie swojej oferty lotów z lotniska Arlanda w Sztokholmie, wprowadzając nowe połączenia do Wilna...

Odwrót trendu: Sztokholm odzyskuje popularność po pandemii

Stolica Szwecji, odnotowuje pozytywną zmianę w trendach migracyjnych, odwracając tendencję ostatnich lat, kiedy to więcej osób opuszczało region...

Mieszkania na lotnisku Bromma mogą kosztować Sztokholm miliardy

W ostatnim oświadczeniu, które zaszokowało wielu mieszkańców i interesariuszy, Karin Wanngård, pełniąca rolę komisarza ds. finansów, poinformowała o...

Fala pożarów wstrząsa Sztokholmem: Seria zdarzeń pogarsza sytuację bezpieczeństwa

W późnych godzinach wieczornych i nocnych Sztokholm zmagał się z serią poważnych pożarów, które wywołały niepokój wśród mieszkańców...