Mężczyzna postrzelony w południowym Sztokholmie

Data:

W poniedziałek, krótko przed godziną 13:00, doszło do strzelaniny w dzielnicy Hägersten na południu Sztokholmu, w wyniku której 25-letni mężczyzna został poważnie ranny.

Policja otrzymała zgłoszenie o incydencie i szybko zareagowała, przybywając na miejsce zdarzenia. Znaleźli tam rannego mężczyznę, który mimo obrażeń był przytomny i zdolny do mówienia. Przed przybyciem karetki pogotowia, mężczyzna otrzymał pierwszą pomoc od świadków zdarzenia.

Rzecznik prasowy policji poinformował, że personel medyczny przejął opiekę nad poszkodowanym zaraz po przybyciu na miejsce. Stan zdrowia mężczyzny pozostaje niepewny, ale wydaje się, że nie jest on w bezpośrednim niebezpieczeństwie życia.

Niecałą pół godzinę po zdarzeniu, policja aresztowała dwie osoby podejrzane o usiłowanie zabójstwa. Aresztowania nastąpiły po otrzymaniu informacji o samochodzie, który uciekł z miejsca zdarzenia. Śledczy obecnie badają okoliczności i motywy ataku, a także związki pomiędzy podejrzanymi a ofiarą.

Mieszkańcy Hägersten i okolic są zaniepokojeni wzrostem przemocy w ostatnich miesiącach. Władze apelują do świadków o kontakt z policją w celu dostarczenia dodatkowych informacji, które mogą pomóc w śledztwie.

Ten tragiczny incydent ponownie podnosi kwestię bezpieczeństwa w dużych miastach Szwecji i potrzeby zwiększenia środków prewencyjnych oraz wzmacniania działań policji w walce z przestępczością.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...