Mężczyzna postrzelony w południowym Sztokholmie

Data:

W poniedziałek, krótko przed godziną 13:00, doszło do strzelaniny w dzielnicy Hägersten na południu Sztokholmu, w wyniku której 25-letni mężczyzna został poważnie ranny.

Policja otrzymała zgłoszenie o incydencie i szybko zareagowała, przybywając na miejsce zdarzenia. Znaleźli tam rannego mężczyznę, który mimo obrażeń był przytomny i zdolny do mówienia. Przed przybyciem karetki pogotowia, mężczyzna otrzymał pierwszą pomoc od świadków zdarzenia.

Rzecznik prasowy policji poinformował, że personel medyczny przejął opiekę nad poszkodowanym zaraz po przybyciu na miejsce. Stan zdrowia mężczyzny pozostaje niepewny, ale wydaje się, że nie jest on w bezpośrednim niebezpieczeństwie życia.

Niecałą pół godzinę po zdarzeniu, policja aresztowała dwie osoby podejrzane o usiłowanie zabójstwa. Aresztowania nastąpiły po otrzymaniu informacji o samochodzie, który uciekł z miejsca zdarzenia. Śledczy obecnie badają okoliczności i motywy ataku, a także związki pomiędzy podejrzanymi a ofiarą.

Mieszkańcy Hägersten i okolic są zaniepokojeni wzrostem przemocy w ostatnich miesiącach. Władze apelują do świadków o kontakt z policją w celu dostarczenia dodatkowych informacji, które mogą pomóc w śledztwie.

Ten tragiczny incydent ponownie podnosi kwestię bezpieczeństwa w dużych miastach Szwecji i potrzeby zwiększenia środków prewencyjnych oraz wzmacniania działań policji w walce z przestępczością.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Ryanair rozszerza ofertę z Sztokholmu dodając nowe trasy

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozszerzenie swojej oferty lotów z lotniska Arlanda w Sztokholmie, wprowadzając nowe połączenia do Wilna...

Odwrót trendu: Sztokholm odzyskuje popularność po pandemii

Stolica Szwecji, odnotowuje pozytywną zmianę w trendach migracyjnych, odwracając tendencję ostatnich lat, kiedy to więcej osób opuszczało region...

Mieszkania na lotnisku Bromma mogą kosztować Sztokholm miliardy

W ostatnim oświadczeniu, które zaszokowało wielu mieszkańców i interesariuszy, Karin Wanngård, pełniąca rolę komisarza ds. finansów, poinformowała o...

Fala pożarów wstrząsa Sztokholmem: Seria zdarzeń pogarsza sytuację bezpieczeństwa

W późnych godzinach wieczornych i nocnych Sztokholm zmagał się z serią poważnych pożarów, które wywołały niepokój wśród mieszkańców...