SL w sporze o nowy most – Oskarżony o spowolnienie ruchu pociągów

Data:

Spór dotyczący nowego mostu Lilla Lidingöbron, łączącego Lilla Värtan w Sztokholmie z Lidingö, narasta. Zarząd Transportu Stokholmu (SL) został oskarżony przez miasto Lidingö o opóźnienie uruchomienia ruchu pociągów na moście, który otwarto dla pieszych i rowerzystów ponad rok temu.

Według miasta Lidingö, przyczyną opóźnienia jest SL, który nie spełnia swoich zobowiązań umownych dotyczących bezpieczeństwa elektrycznego. „Zgodziliśmy się z SL na budowę tego systemu torów, a teraz wycofują się z umowy,” mówi Daniel Broman, dyrektor miasta Lidingö. Broman twierdzi, że most jest bezpieczny i gotowy do użytku, co potwierdzają eksperci, ale SL nie uruchomił jeszcze zasilania, uniemożliwiając testowanie torów.

SL ma jednak zupełnie inne zdanie na ten temat. „Nie chodzi o konflikt z miastem Lidingö, ale o bezpieczeństwo elektryczne. Most nie spełnia standardów i wytycznych dla obiektów tramwajowych. Istnieje ryzyko elektryzacji, jeśli linia napowietrzna o napięciu 750 V spadnie na most,” wyjaśnia Claes Keisu, rzecznik prasowy SL. SL odrzuca także zarzuty dotyczące wewnętrznych problemów komunikacyjnych w organizacji.

Spór ten nie jest odosobniony. Wcześniej w tym roku doszło do konfliktu między SL a miastem Sztokholm w sprawie bezpieczeństwa na innym moście dla pieszych i rowerzystów. „Nie uważamy, że mamy trudności z porozumieniem z gminami. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo,” podkreśla Keisu.

Obecnie nie wiadomo, kiedy pociągi będą mogły zacząć kursować przez most Lilla Lidingöbron, co rodzi obawy o skutki opóźnienia dla mieszkańców i podróżnych.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...